Prokurator wyśle wezwanie dla Hanny Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz Waltz. / fot. PAP
Hanna Gronkiewicz Waltz. / fot. PAP
REKLAMA

Prokuratura ma problem z przesłuchaniem jednego z autorów zawiadomienia o podejrzeniu przyjęcia gigantycznej łapówki przez stołecznych urzędników. Mężczyzna przebywa w Niemczech i boi się przyjechać do Polski – informuje w środę „GPC”. Śledczy planują też przesłuchanie Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Jak ustaliła „Codzienna”, na początku tego roku doniesienie trafiło najpierw do prokuratury w Warszawie, która podała, że dotyczy ono ewentualnego „przyjęcia w nieustalonym miejscu w 2008 r. korzyści majątkowej znacznej wartości przez funkcjonariuszy publicznych z Urzędu m.st. Warszawy”. „GPC” informuje, że chodziło o 2,5 mln zł.

REKLAMA

Czytaj też: Sensacyjne przecieki w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Nie była ofiarą gwałtu, przemocy ani handlu ludźmi. Co ją zabiło? Ślad znaleziono w jej krwi

Gazeta podaje, że „ostatecznie akta przekazano do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która bada także okoliczności próby przejęcia 32 ha na Saskiej Kępie w Warszawie, których wartość szacowana jest nawet na miliard złotych. Oba wątki objęte są jednym śledztwem”.

„Obecnie trwają zeznania świadków. Zeznania złożył jeden z zawiadamiających” – mówi w rozmowie z „GPC” naczelnik wydziału śledczego tarnobrzeskiej prokuratury Jacek Węgrzynowicz.

Jego zaznania były ogólne, nie padły konkretne nazwiska i dlatego konieczne jest przesłuchanie drugiego zawiadamiającego.

„Kluczowy świadek w tej sprawie przebywa obecnie w Niemczech i nie ma zamiaru przyjechać do Polski” – informuje „GPC”. Mężczyzna ma być przesłuchany na terenie polskiego konsulatu w jednym z niemieckich miast.

Dziennikarz gazety zapytał śledczych, czy w tej sprawie konieczne będzie przesłuchanie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. „Takie wezwanie zostanie wysłane, choć obecnie trudno powiedzieć, kiedy” – przyznał w rozmowie z „GPC” prokurator Węgrzynowicz.

Czytaj też: Węgierscy kibice po raz kolejny zaświadczyli o przyjaźni pomiędzy naszymi narodami. Tak śpiewali na meczu w Debreczynie! [VIDEO]

Źródło: Gazeta Polska/ PAP/ Wolność24

REKLAMA