Irlandczycy biorą przykład z Polaków. Opasają Zieloną Wyspę różańcem

Źródło: ewtn.com
REKLAMA

Irlandczycy zainspirowani  polskim  Różanem do Granic chcą zorganizować swój – Różaniec Wybrzeży dla Życia i Wiary. Modlitwy mają się odbyć 26 listopada w Święto Jezusa Króla.

Irlandczycy chcą się modlić m.in w intencji ochrony życia. W przyszłym roku na wyspie ma się odbyć referendum w sprawie dopuszczenia aborcji. Irlandzka konstytucja przewiduje ochronę życia dzieci nienarodzonych. Teraz część Irlandczyków chce usunięcia tego artykułu z konstytucji.

REKLAMA

„Nasza wyspa przechodzi przez katastrofalny kryzys wiary, szczególnie wśród młodych ludzi” – piszą organizatorzy. „Irlandia Północna i Południowa zagrożone są tym, iż prawa do życia naszych nienarodzonych dzieci przestaną być chronione”.

Zobacz też: Mówili, że Polacy są ksenofobami. Te dane pokazują zupełnie coś innego. Podziękuje nam sam biskup Aleppo

Katolicy z Północnej Irlandii, gdzie aborcja jest również nielegalna, są oburzeni tym, iż brytyjski rząd zamierza Irlandkom fundować ją na terenie Anglii.

Modlitwy maja się odbyć w Święto Chrystusa Króla. Organizatorzy tłumaczą, iż Irlandia była pierwszym krajem na świecie poświęconym Chrystusowi Królowi. Konsekracja miała miejsce w 1930 roku. Irlandia jest jednym z trzech takich krajów na świecie.

Kult Chrystusa tak jak w Polsce Maryjny odgrywa wielka rolę w życiu duchowym i kulturowym Irlandii

Zobacz też: Niezwykłe i poruszające wyznanie na Kapitolu. „Niektórzy uważają, że tacy jak my nie powinni istnieć. Szukajmy odpowiedzi a nie ostatecznego rozwiązania” [VIDEO]

REKLAMA