Polsce grozi powódź? Ostrzeżenia dla sześciu województw. Zobacz, gdzie jest największe zagrożenie [MAPKA]

REKLAMA

Jak podało RCB, jeśli nie przestanie padać, poziom wody w rzekach może przekraczać stany ostrzegawcze.

Ostrzeżenia hydrologiczne obowiązują już w sześciu województwach: mazowieckim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

REKLAMA

Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie III stopnia (w trzystopniowej skali) dla pięciu województw: mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Alert II stopnia obowiązuje w woj. zachodniopomorskim.

Na mapce zaznaczone zostały województwa, gdzie występuje wysoki stan wód w rzekach, zdj. RCB i IMGW
Na mapce zaznaczone zostały województwa, gdzie występuje wysoki stan wód w rzekach, zdj. RCB i IMGW

Czytaj także: To już pewne! Trzaskowski i Jaki będą konkurować o fotel prezydenta stolicy. Ostry komentarz Jakiego na Twitterze

Jak informuje IMGW, dziś w Polsce zachmurzenie pozostanie duże. Okresowo wystąpią opady deszczu, a wysoko w górach – deszczu ze śniegiem i śniegu. W niektórych miejscach może spaść nawet 20 mm deszczu.

Duże zachmurzenie ma się też utrzymywać w nocy. Wtedy również są spodziewane przelotne opady deszczu, a wysoko w górach – śniegu.

Tylko na zachodzie kraju opady mają stopniowo zanikać. (PAP)

Zobacz też: Tak się bawią w polskich korporacjach. Naga kobieta idzie przez szpaler kilkudziesięciu mężczyzn [VIDEO]

Zobacz też: Napad w stylu „Szybkich i wściekłych”. Chcieli obrabować jadącą ciężarówkę. Ale tym razem to była pułapka… [VIDEO]

REKLAMA