Najnowszy SONDAŻ zaskakuje. PiS traci najwięcej, a zyskuje inne ugrupowanie. Kaczyński ma się czego obawiać?

sejm sondaż pis
Jaroslav Kaczyńsk/Sejm. / Fot. wikimedia / PAP
REKLAMA

<strong>Według najnowszego sondażu IBRiS, wykonanego na zlecenie „Rzeczpospolitej”, PiS traci prawie 3 punkty procentowe poparcia w stosunku do wyników z października.</strong>

Gdyby wybory odbyły się w tym miesiącu Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na poparcia 37%. Oznacza to spadek o 3 pkt. procentowe w porównaniu do poprzedniego badania zleconego przez „Rzeczpospolitą” w październiku.

REKLAMA

Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska, która także notuje spadek. Chęć oddania głosu na PO zadeklarowało 20 proc. potencjalnych wyborców.

<strong>Czytaj też: <a href=”http://wolnosc24.pl/2017/11/08/tajemnicza-smierc-26-kobiet-zwloki-wylowiono-w-okolicach-portu-wsrod-ofiar-byly-14-letnie-dzieci/”>Tajemnicza śmierć 26 kobiet. Zwłoki wyłowiono w okolicach portu. Wśród ofiar były 14-letnie dzieci</a></strong>

To o 2 pkt. proc. mniej niż przed miesiącem. Pomimo wykazanych w sondażu gazety strat, partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż może liczyć na 37 procent poparcia.

Tymczasem znaczący wzrost poparcia zanotowało ugrupowanie Kukiz’15, które poprawiło poprzedni wynik i zdobyło 9 procent, tym samym wyprzedzając Nowoczesną (7 proc. poparcia).

Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD (6 proc), i PSL (6 proc.). Partia Razem znalazła się tuż poniżej progu, uzyskując 4 proc. głosów.

Jak pisze dziennik, coraz więcej badanych deklaruje chęć udziału w wyborach. Spodziewana frekwencja mogłaby wynieść 63,5 proc., czyli o ponad 6 pkt proc. więcej niż miesiąc temu.

<strong>Czytaj też: <a href=”http://wolnosc24.pl/2017/11/08/koreanczycy-drza-ze-strachu-przed-kolejna-wojna-w-regionie-padla-niebywale-ostra-zapowiedz-trumpa-ws-korei-polnocnej-video/”>Koreańczycy drżą ze strachu przed kolejną wojną w regionie. Padła niebywale ostra zapowiedź Trumpa ws. Korei Północnej [VIDEO]</a></strong>

Źródło: rp.pl/Wolność24

REKLAMA