Internauci oburzeni. Praca domowa dla dzieci w Wielkiej Brytanii: Napisz list do rodziny o swojej konwersji na islam [FOTO]

Szokujące zadanie domowe otrzymała jedna uczennic szkoły w Wielkiej Brytanii. Treść pracy domowej została opublikowana przez przybranego ojca dziewczynki. Jego post rozpalił i oburzył internautów. Wychowanka placówki w Houghton-le-Spring musiała napisać list skierowanego do swojej rodziny, w którym polecono przedstawić powody swojej konwersję na Islam. Ojciec zgłosił protest do władz szkoły. Wiele osób poprało inicjatywę zatroskanego opiekuna.

Mark McLachlana na swoim profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie kontrowersyjnej pracy domowej. Post szybko zdobył popularność i był wielokrotnie udostępniany.

Przybrany rodzic napisał, że rozumie, iż szkoła ma uczyć dzieci o różnych religiach, ale takie zadanie domowe stanowczo przekracza wszelkie granice.

PRZECZYTAJ: Wstrząsające wyznanie byłej dżihadystki. Rzuca zupełnie nowe światło na postrzeganie Islamu. „Marzyłam o dzieciach, szkoleniu ich, by były zamachowcami” [VIDEO]

Zdecydował się również na rozmowę z władzami szkoły, które jak dotąd nie wydały oficjalnego komunikatu w sprawie. Wiadomo tylko, że dyrekcja poinformowała Mark McLachlana, przybranego ojca dziewczynki, że to część oficjalnego programu nauczania.


SPRAWDŹ: Islamski duchowny: mężczyźni mogą żenić się ze SWOIMI CÓRKAMI [VIDEO]

Rosnąca popularność całej sprawy spowodowała, że zajęły się nią najpierw lokalne, a następnie krajowe media. McLachlan stwierdził, że nie zgadza się na takie wychowywanie i edukację swoich dzieci, co jest jego prawem, jako rodzica.

Na swoim facebookowym profilu zamieścił pracę domową swojego autorstwa, którą stworzył, jako odpowiedź przybranej córki. Jego list o powodach przejścia na Islam mówi o wielu patologiach, które jego zdaniem, są spowodowane przez muzułmanów.

Napisał w nim m.in. o muzułmańskich gangach, które faszerują dzieci i młodzież narkotykami oraz alkoholem. Dodał, że konwersja pomoże uniknąć dziewczynce gwałtu ze strony wyznawców Islamu.

ZOBACZ: Najpopularniejsza kreskówka świata naśmiewa się z prezesa Kaczyńskiego? „W d***e mam nasze porozumienie, jesteś polskim karłem!” [VIDEO]

Wspominał również, że konwersja pozwoli na ślub z dużo starszym mężczyzną, którego dziewczynka będzie musiała się słuchać.

Jego praca domowa mówi także o rozsiewaniu oskarżeń o islamofobię, obowiązkowym noszeniu hidżabu oraz zagrożeniu ze strony coraz liczniejszej społeczności muzułmańskiej w Wielkiej Brytanii.

Jeden z internautów zapytał ironicznie, czy w podobne zadanie dotyczące konwersji na chrześcijaństwo mogłoby pojawić się w szkole na terenie państwa muzułmańskiego.

Praca domowa McLachlan/ foto: FB

Źródło: rp.pl/FB