Niemieccy neonaziści zaciągają się do pułku „Azow” na Ukrainie. Rekrutacja pod hasłem „Odzyskanie Europy”

Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Znany z odwoływania się do symboliki nazistowskiej ukraiński pułk „Azow” zabiega o niemieckich neonazistów. Bezspornie z dużym sukcesem – donosi portal Spiegel Online.

Według Spiegel Online, coraz więcej niemieckich najemników przyłącza się do skrajnie prawicowego batalionu „Azow”.

Jednym z nich jest Jan K. z Niemiec Wschodnich, którego można zobaczyć na zdjęciu na jego profilu na Facebooku w podkoszulce w barwach ochronnych i czarnej kamizelce kuloodpornej z napisem „Asow”.

Jak donosi Spiegel Online, batalion ochotników,który znany jest z używania symboliki nazistowskiej i hitlerowskiej, walczący od 2014 r. na wschodzie Ukrainy przeciwko prorosyjskim separatystom, otrzymuje wzmożone posiłki z Europy, głównie z Niemiec.

Czytaj także: Armia nielegalnych przybyszów we Francji. Minister spraw wewnętrznych przyznał ilu ich naprawdę jest

O ile w 2014 r. w szeregach batalionu walczyło jeszcze 850 najemników, to dziś jest ich ponad 2,5 tysiąca.

Powodem ofensywy rekrutacyjnej pułku „Azowa” pod hasłem „odzyskanie Europy” jest pozyskanie narybku wśród nazistów w Niemczech – zauważa Spiegel Online.

W lipcu br. na neonazistowskim festiwalu rockowym w Themar w Turyngii rozdawane były niemieckojęzyczne ulotki zachęcające do wstąpienia „w szeregi najlepszych”, by uchronić „Europę przed upadkiem”.

Czytaj także: Marsz Niepodległości od środka. „Tylko środowiska narodowe są w stanie zmobilizować tylu młodych ludzi”. Relacja naszego reportera [VIDEO]

Ofensywa ukraińskich bojowników odnosi najwidoczniej sukces, gdyż zdjęcia Jana K. pojawiają się często w mediach społecznościowych, podobnie jak liczne zdjęcia innych niemieckich neonazistów, obnoszących się z dumą, iż przynależą do pułku „Azow”.

Dodajmy, że pułk ochotników „Azow” został utworzony w 2014 r. przez polityków o poglądach skrajnie prawicowych.

Jego dowódcą jest Andrij Bilecki. Pułk podlega ukraińskiemu MSW i jest oficjalną jednostką ukraińskiej Gwardii Narodowej.

źródło: msn.com

Zobacz też: „Zlot faszystów, pogan i białych rasistów”. Tak korespondentka Associated Press opisuje Marsz Niepodległości

Zobacz też: HIT INTERNETU. Spikerka telewizji Korei Północnej ogłasza, że „Trump błagał o wojnę nuklearną” [VIDEO]

Czytaj też: Berlin w szoku. Imigrant z Syrii zgwałcił kucyka w Görlitzer Park

Comments are closed.