Fala bredni w światowych mediach na temat Marszu Niepodległości. Ale i tak wszystkich przebija CNN

Było już wszystko: zlot pogan, faszystów i białych rasistów. Ciężko jednak znaleźć coś durniejszego na temat Marszu Niepodległości, niż to co napisał na swym portalu CNN. Według tej stacji w Warszawie 11 listopada odbyły się protesty nacjonalistów.

Tysiące ludzi flagami i racami przyłączyło się w sobotę w Dień Niepodległości do maszerujących nacjonalistów, którzy tego dnia protestowali w całej Polsce – tak zaczyna się artykuł napisany przez niejakiego Matthew Day dla CNN.

Dalej ten idiota pisze tak: Protestujący nieśli transparenty z napisami: „Biała Europa musi być biała” i „Módlmy się o holocaust islamu”.

Ponadto według tego niego wielu z demonstrujących było zamaskowanych i krzyczało „Śmierć wrogom ojczyzny”.

Dalej pisze ci on, że ci protestujący mają małe poparcie, ale pomaga im rząd, który uderza w nacjonalistyczne tony i kreuje atmosferę nietolerancji i ksenofobii. Idiota pisze też iż pojawiły się grupy demonstrantów, którzy potępiali protesty i uznali, że nacjonaliści „skradli” Święto Niepodległości.

To nie pierwszy artykuł z bredniami na temat Marszu Niepodległości. Wczoraj idiotka Vanessa Gera, która jest korespondentką Associated Press napisała, że Marsz Niepodległości był zlotem faszystów, pogan i białych rasistów. Jej brednie powieliło wiele mediów, a brytyjski dziennik Daily Mail nawet ukradł jej artykuł.

Zobacz też: „Zlot faszystów, pogan i białych rasistów”. Tak korespondentka Associated Press opisuje Marsz Niepodległości

Złodziej z tej gazety, niejaki Tariq Tahir skopiował słowo w słowo po tej idiotce i podpisał własnym nazwiskiem.

Do grona idiotów przyłączył się też były doradca Clintonowej Jesse Lehrich, który na Twitterze napisał iż ulicami Warszawy przemaszerowało 60 tys. nazistów.

Komentarz: W całej sprawie nie chodzi tylko o brednie i kalumnie na temat Polski. Chodzi też o to, jaki obraz świata przedstawiają nam media. To z nich czerpiemy wiedzę na temat tego co dzieje się w Stanach Zjednoczonych, Europie, Izraelu etc. Ile jest więc prawdy w tym co piszą, skoro na temat Polski publikują takie idiotyzmy.

Zobacz też: Były współpracownik Clinton pisze o uczestnikach Marszu Niepodległości. Jego skandaliczne słowa wywołały burzę

4 KOMENTARZE

    • Mariuszu, odwrotnie, to michnikowcy otrzymują teksty-gotowce z „bratnich” redakcyj, np פֿאָלקס שטימע, czy z „The Jerusalem Pos”

  1. katalonczykow tez tak traktowali. Niestety katalonczycy odpowiedzieli tym samym.po prostu sami puszczali newsy o 5000 pobitych przez wladze, a potem okazalo sie, ze ew. da sie zaliczyc 5 osob. Przygotujcie sie na to, ze dziennikarze nie sa za prawda.

    moj nick to newśp

  2. „Ponadto według tego niego wielu z demonstrujących było zamaskowanych i krzyczało «Śmierć wrogom ojczyzny»”.

    Przecież to jest prawda. Zakryte twarze są co roku. Na pewno były naszywki, podejrzewam, że okrzyki też.

    Porażką tego pochodu jest, że tak wielu uczestników zasłania twarze. Te gromkie „Duma! Duma! Narodowa duma!” jest tylko zakrzykiwaniem wstydu?

Comments are closed.