Najbardziej pożądane auto świata skradzione w Polsce. Już po raz drugi. Strzały i pościg w Świnoujściu [WIDEO]

Ze strzeżonego parkingu straży granicznej w Świnoujściu skradziono wartą pół miliona złotych Teslę. Złodzieje rozmontowali ogrodzenie. Nie powstrzymały ich nawet strzały funkcjonariuszy. Poszukiwania samochodu prowadzą polskie i niemieckie służby.

W nocy ze środy na czwartek złodzieje rozmontowali część ogrodzenia, po czym wyjechali autem z parkingu. W ich kierunku oddano sześć strzałów, ale samochodu nie udało się zatrzymać.


ZOBACZ:Miarka się przebrała! Polacy szykują pozew przeciw Verhofstadtowi za skandaliczne słowa o uczestnikach Marszu Niepodległości [VIDEO]

Na pojeździe musi komuś bardzo zależeć, ponieważ został skradziony już po raz drugi. Według informacji straży granicznej Tesla została wcześniej skradziona na terenie, któregoś z państw skandynawskich.


SPRAWDŹ: 18 ofiar śmiertelnych i ponad 20 rannych karambolu. Wszytko przez mgłę. Samochody płonęły jak zapałki [VIDEO]

Złodziej wraz ze zdobyczą dotarł do Polski na promie. Kierowca wyłamał szlaban terminalu i odjechał. Poszukiwaniem auta zajęły się służby i samochód udało się odnaleźć 11 listopada na terenie Świnoujścia. Został przetransportowany na strzeżony parking.

PRZECZYTAJ:Świat na krawędzi wojny! Władze Alaski ostrzegają mieszkańców. „Przygotujcie się na nuklearny atak” [MAPKA]

Straż Graniczna nie nacieszyła się sukcesem. Zuchwała kradzież stała się szybko hitem w lokalnych mediach.

Aktualnie, jak informuje kpt. Andrzej Juźwiak z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdański: prowadzone są intensywne czynności zmierzające do odnalezienia auta. W akcji biorą również udział funkcjonariusze z Niemiec.

Służby nie podały żadnych szczegółów dotyczących osób, które brały udział w kradzieży.

Źródło: polastnews.pl/http://radioszczecin.pl/http://morski.strazgraniczna.pl

Czytaj też: Miarka się przebrała! Polacy szykują pozew przeciw Verhofstadtowi za skandaliczne słowa o uczestnikach Marszu Niepodległości [VIDEO]

Czytaj też: O procesie 90-letnich esesmanów zdecyduje sąd dla nieletnich. „Dokonywali morderstw w KL Stutthof”

Zobacz też: Świat na krawędzi wojny! Władze Alaski ostrzegają mieszkańców. „Przygotujcie się na nuklearny atak” [MAPKA]