Powstaje kościół sztucznej inteligencji. Twórcy nowej religii chcą, by planetą rządziły również maszyny

Jeden z byłych szefów firmy Google zarejestrował w amerykańskim urzędzie podatkowym nowy kościół. Jego celem ma być nie tylko oddawanie czci postępowi technologicznemu. Najważniejszym zadaniem jest stworzenie nowego boga.

Way of the Future, został oficjalnie zarejestrowany przez urzędników. Posiada również własną stronę internetową (wayofthefuture.church). Według dokumentów głównym celem jest promocja idei stworzenia boga, opartego na sztucznej inteligencji.

PRZECZYTAJ:Nadchodzi nowa era ludzkości. „Czip w mózgu pozwoli wykasować złe wspomnienia”

Kościół ma służyć również lepszemu zrozumieniu oraz kultowi nowego bóstwa. Nowa religia ma doprowadzić do poprawy warunków życia wszystkich ludzi na planecie.


SPRAWDŹ: Najbardziej pożądane auto świata skradzione w Polsce. Już po raz drugi. Strzały i pościg w Świnoujściu [WIDEO]

Założyciel kościoła wierzy chyba w przepowiednie Stephena Hawkinga, który stwierdził niedawno, że ludzkość zostanie zastąpiona przez sztuczną inteligencję.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Czas ludzi się kończy. Na naszej planecie będzie panować sztuczna inteligencja. Czarna wizja sławnego astrofizyka

Jednym z zadań nowej wspólnoty ma być stworzenie i zapewnieni pokojowego przekazania władzy nad planetą. Oprócz ludzi mają nią również rządzić maszyny.

Wizje twórcy idą jeszcze dalej. Uważa on, że maszyny wkrótce wyprzedzą człowieka, który może stać się gatunkiem na wymarciu. Z tego powodu należy przygotować świat dla nowych władców.


ZOBACZ: Miarka się przebrała! Polacy szykują pozew przeciw Verhofstadtowi za skandaliczne słowa o uczestnikach Marszu Niepodległości [VIDEO]

Kościół ma pomóc w edukowaniu ludzi na temat zbliżającej się przyszłości. Na stornie napisano również, że w ciągu ostatnich lat przyznano wiele nowych praw zwierzętom i mniejszościom seksualnym. Wspólnota ma zadbać o to, by również maszyny otrzymały należny im zestaw praw i wolności.

Żródło: pjmedia.com/wayofthefuture.church

Zobacz też: Świat na krawędzi wojny! Władze Alaski ostrzegają mieszkańców. „Przygotujcie się na nuklearny atak” [MAPKA]

Czytaj też: Wysadzenie Pałacu Kultury prezentem na 100-lecie odzyskania niepodległości? Wiceminister MON: „Saperzy są gotowi do wykonania zadania”

Comments are closed.