Hollywoodzki zboczeniec załamany. Kolejne 20 zgłoszeń molestowania przez Kevina Spacey. „Szok i zaskoczenie dla wszystkich”

Kevin Spacey. Foto: PAP/DPA/Matthias Balk
Kevin Spacey. Foto: PAP/DPA/Matthias Balk

​Londyński teatr Old Vic poinformował w czwartek, że otrzymał 20 zgłoszeń dotyczących niewłaściwego zachowania i molestowania seksualnego ze strony amerykańskiego aktora Kevina Spacey, który w latach 2004-2015 był dyrektorem artystycznym tej instytucji.

Aż 16 z otrzymanych zgłoszeń dotyczy byłych pracowników teatru, a wszystkie dotyczą mężczyzn.

Spacey jest oskarżony m.in. o zachowania „sprawiające, że ktoś nie czuł się komfortowo” i o „niewłaściwe zachowania seksualne”.

Czytaj też: Szef agencji ONZ bije na alarm: „Nadchodzi druga fala uchodźców!” Przybysze zaleją Europę

Trzy z osób, które zgłosiły się do Old Vic, kontaktowały się także z londyńską policją metropolitalną, a kolejnym 14 doradzono w toku postępowania wyjaśniającego, że powinny zgłosić sprawę śledczym.

Władze teatru podkreśliły, że „szczerze przepraszają” za stworzenie kultury pracy, w której pracownicy – jak sugerowali – „nie czuli możliwości zgłoszenia swoich obaw”.

Jak dodały, Spacey został zaproszony do udziału w procesie i złożenia wyjaśnień, ale nie odpowiedział na ponawiane zaproszenia.

Obecny dyrektor artystyczny teatru Matthew Warchus powiedział, że oskarżenia pod adresem jego poprzednika są „szokiem i oburzającym zaskoczeniem dla wszystkich„.

Dodał, że zgodnie z wewnętrznym audytem przeprowadzonym przez zewnętrzną firmę prawniczą większość przypadków nigdy nie była zgłaszana w ramach wewnętrznych procedur dyscyplinarnych.

W wyniku tego śledztwa nauczyliśmy się, jak lepiej wyłapywać takie zachowania w przyszłości – powiedział, podkreślając, że „wszyscy mają prawo do pracy w środowisku wolnym od nękania, molestowania i zastraszania”.

Pierwsze doniesienia o tym, że skandal seksualny w Hollywood może dotyczyć także londyńskiej sceny teatralnej, pojawiły się po tym, gdy na początku listopada policja metropolitalna w Londynie poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie rzekomego niewłaściwego zachowania Kevina Spacey wobec anonimowego mężczyzny, do czego miało dojść w 2008 roku.

Przeczytaj też: Zabiją polskie hodowle i każą obowiązkowo znakować i rejestrować psy. Nowa ustawa w Sejmie

Fox News/ PAP/ Wolność24

Comments are closed.