Skandal roku! Wiadomość dnia w Japonii! Pociąg odjechał 20 sekund za wcześnie [WIDEO]

Źródło: YouTube

W Japonii doszło do niesłychanego wydarzenia. Pociąg relacji Tsukuba – Tokio odjechał 20 sekund przed czasem. Władze kolei przepraszają całą Japonię/

Należący do Tsukuba Express pociąg miał zaplanowany odjazd ze stacji Minami Nagareyama na godzinę 9:44:40. Odjechał jednak o godzinie 9:44:20. Nikt oprócz przewoźnika tego nie zauważył i nikomu nie przeszkodziło to w podróżny.

Tym niemniej firma Tsukuba Express obsługująca trasę Tsukuba – Tokio, wszczęła dochodzenie i wystosowała oficjalne przeprosiny.

Jak się okazało, obsługa nie sprawdziła dokładnie rozkładu jazdy i źle przeprowadziła procedurę uruchamiania pociągu do odjazdu.

Załogi pociągów i wszyscy pracownicy firmy mają być poddani dodatkowym szkoleniom.

Historia i przeprosiny stały się sensacją dnia w Japonii, na która zareagowały media i tysiące Japończyków oraz internautów z całego świata.

Jeden z nich opisuje jak otrzymał przeprosiny za 2-minutowe opóźnienie pociągu lokalnego. Spowodowane ono było trzęsieniem ziemi.

Zobacz też: Powstaje kościół sztucznej inteligencji. Twórcy nowej religii chcą, by planetą rządziły również maszyny

Koleje Kraju Kwitnącej Wiśni słyną z niezwykłej punktualności i uchodzą za najlepsze na świecie. Linia Tokio – Kobe notuje największą liczbę pasażerów na świecie. Rocznie przewozi niewiarygodną wprost liczbę 150 mln pasażerów, czyli niemal 500 tys dziennie.

Zobacz też: Będą surowe kary za przekręcanie liczników w autach. Ziobro: „”Wprowadzamy nowy typ przestępstwa, nieznany dotąd polskiemu prawu”

https://www.youtube.com/watch?v=Loikwra9g14

Comments are closed.