Szef agencji ONZ bije na alarm: „Nadchodzi druga fala uchodźców!” Przybysze zaleją Europę

Przybysze. fot. twitter
Przybysze. fot. twitter

Szef agencji ONZ ostrzega. Europa może stanąć w obliczu drugiej ogromnej fali migracji – alarmuje David Beasley, szef Światowego Programu Żywnościowego ONZ. Jako przyczynę podaję dramatyczną sytuacja w obozach dla uchodźców w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Szczególnie odczuwalne są braki jedzenia.

David Beasley szef agencji ONZ, udzielił niepokojącego wywiadu niemieckiemu dziennikowi  Die Zeit. Twierdzi on w nim, że Europę czeka kolejna fala uchodźców, zwłaszcza z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Czytaj też: Korwin-Mikke mocno do europarlamentarzystów: „Przeszkadzacie nam walczyć z tym obrzydliwym rządem! Odczepcie się!” [VIDEO]

Warunki życia w obozach dla ludzi uciekających przed wojnami w ich krajach, uległy dramatycznemu pogorszeniu przed kryzysem migracyjnym w Europie w 2015 r. Szczególnie odczuwalny był brak jedzenia – mówi Beasley w rozmowie z niemieckim tygodnikiem.

Zapłaciliśmy wówczas wysoką cenę za nasz błąd. Obawiam się, że niebawem to się powtórzy – stwierdza dyrektor wykonawczy World Food Programme.

Jak czytamy w Die Zeit szef WFP jest zdania, że choć wielu mieszkańców obozów w Afryce i na Bliskim Wschodzie chciałoby pozostać blisko swoich krajów to brak pożywanie nie pozostawia im wyboru.

– Jeśli nie mają wystarczającej ilości jedzenia to po prostu szukają innego miejsca, aby przetrwać. I wielu z nich pojedzie do Europy – mówi wprost szef agencji ONZ.

Dane Eurostatu wskazują z kolei, że liczba osób ubiegających się o azyl w UE w drugim kwartale 2017 r. wyniosła 149 tys. osób, przede wszystkim z z Syrii, Nigerii i Afganistanu.

Przeczytaj też:Ta dziewczynka jako jedyna przeżyła katastrofę samolotu. Zadecydowała jedna rzecz [VIDEO]

Die Zeit/ wp.pl/ Wolność24