Uważaj co robisz w Internecie! Od teraz popularny serwis społecznościowy zapowiada śledzenie użytkowników „offline”. To krok w walce z ekstremizmem

Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Twitter poinformował, że w przyznawaniu statusu kont zweryfikowanych będzie brał pod uwagę informacje dotyczące zachowania użytkowników poza serwisem, w tym aktywność „offline”. To krok w walce z ekstremizmem w serwisie.

Twitter ogłosił również, że zacznie odbierać status kont zweryfikowanych użytkownikom, którzy naruszają zasady użytkowania serwisu dotyczące treści ekstremistycznych, czyli niedopuszczalnych poglądów, głównie pod kątem politycznym, ekonomicznym lub ideologicznym.

Według rzecznika firmy, Twitter zamierza monitorować informacje o właścicielach kont zweryfikowanych pojawiające się poza serwisem, by móc określić, czy przyznanie im statusu zweryfikowanego nie narusza zasad korzystania z serwisu.

Czytaj także: Kolejne kretynizmy i łgarstwa na temat Marszu Niepodległości. Tym razem w New York Times produkuje się Jan Tomasz Gross

Firma nie określiła jednak, w jaki sposób prowadzony będzie tego rodzaju monitoring, ani jakie zachowania wchodzą w zakres niedopuszczalnych dla użytkowników mających konto ze statusem zweryfikowanym.

Twitter poinformował, że opracuje nowy system przyznawania tego statusu użytkownikom i że dokona ponownego sprawdzenia wszystkich kont zweryfikowanych w serwisie, łącznie w liczbie około 287 tys.

Według analityków, decyzja serwisu to krok w stronę nowego wymiaru walki z nadużyciami w internecie.

Tymczasem w sieci pojawiają się pytania o to, w jaki sposób Twitter ma zamiar analizować zachowanie użytkowników poza serwisem.

Czytaj także: 29-latek próbował zgwałcić swoją 79-letnią babcię. Był bohaterem w serialu „Chłopaki do wzięcia”

Czy monitoring i analiza będą opierały się jedynie na odpowiedziach na zgłoszenia wysyłane przez innych? Czy firma będzie samodzielnie szukała informacji o popełnionych przez danego użytkownika nadużyciach? Na te pytania Twitter na razie nie udziela odpowiedzi.

System weryfikacji kont na Twitterze istnieje przede wszystkim w celu potwierdzenia tożsamości nadawców treści kont o charakterze oficjalnym – polityków, osób publicznych, wydawców, celebrytów.

(PAP)

Comments are closed.