Z północy idą BURZE ŚNIEŻNE, z południa CYKLONY i ULEWY. Najbliższe dni przyniosą ogromne zmiany pogodowe

Śnieg - zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com
Śnieg - zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com

Zimno, wiatr i burze śnieżne. Tak zapowiadane są najbliższe dni na polskim niebie. Nad Europą formują się jednak zjawiska, które mogą znacznie szachować pogodą.

Według synoptyków, już w najbliższych dniach do Polski dotrze niż z północy, który przyniesie znaczne ochłodzenie i opady śniegu.

Zobacz także: Zimą ta choroba zbiera śmiertelne żniwo. Co 20 sekund umiera jedno dziecko. „Jedna z najczęstszych przyczyn zgonów”

Jeśli ktoś liczy na piękne, śnieżne obrazki może się jednak mocno przeliczyć. Silny wiatr w połączeniu z licznymi opadami spowoduje zamiecie i burze śnieżne.

Co jednak zaskakujące, nad Morzem Śródziemnym tworzy się cyklon, który porównywany jest przez ekspertów do monsunu.

Ciepłe powietrze, parujące znad rozgrzanego morza powoduje silne ruchy powietrza. Te zaś przyniosą w Europie silne opady deszczu i wiatry wiejące z ogromną prędkością.

Czytaj również: Czyżby tym razem prognozy miały się spełnić i czeka nas zima stulecia? Zima już zaatakowała na Bałkanach, Ukrainie, w Rosji, USA i Gruzji

Kiedy możemy się spodziewać pierwszych opadów? Eksperci twierdzą, że do 23 listopada. W tych dniach z nieba spaść ma od 2 do 5 centymetrów mocnego śniegu, który jednak nie utrzyma się zbyt długo.

źródło: IMGW / Wolność24.pl