Donald Tusk kontra Beata Szydło. Ostry pojedynek na wpisy na Twitterze. Między politykami zawrzało!

Premier Beata Szydło i Donald Tusk/ PAP/ Twitter

Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej nic dla Polski nie zrobił. Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd, atakuje Polskę – tak premier Beata Szydło odpowiedziała w niedzielę na Twitterze na wcześniejszy wpis szefa Rady Europejskiej.

Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – napisał w niedzielę na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Czytaj też: Co najbardziej przeszkadza nam w prowadzeniu samochodu? Najnowsze badania podważają dotychczasowe ustalenia

W sobotę ambasador Polski w Kijowie Jan Piekło został wezwany do MSZ Ukrainy w trybie pilnym w związku z niewpuszczeniem do Polski sekretarza Międzyresortowej Komisji Ukrainy ds. Upamiętnień Swiatosława Szeremety.

Z kolei w środę Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych, zapisanych w traktatach.

Europosłowie zainicjowali też własną procedurę zmierzającą do uruchomienia art. 7 Traktatu o UE wobec Polski.

Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS, SLD wstrzymało się od głosu, eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu.

Większość PO wstrzymała się od głosu, ale sześciu europosłów poparło ten dokument.

Przeczytaj też: Macierewicz: Rosja szykuje się do agresji. „To jest gorąca wojna (…) Łamie wszystkie zasady cywilizowanego świata”

Źródło: Twitter/ PAP/ Wolność24

Comments are closed.