Zachodni Europejczycy uciekają ze swoich krajów przed przybyszami. Osiedlają się m.in. na Węgrzech i tam zakładają kolonie

Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
REKLAMA

Holenderska i belgijska kolonia powstaje nieopodal węgierskiego miasta Csemö. Flamandowie uciekają ze swych krajów przed muzułmańskimi przybyszami.

Kilka tysięcy rodzin z Europy Zachodniej przeprowadziło się ostatnio na Węgry. To jednak był dopiero początek, czegoś co być może już niedługo zmieni się w masowe osadnictwo.

REKLAMA

W okolicach węgierskiego miasteczka Csemö powstaje prawdziwa holendersko-belgijska kolonia. Imigranci z tych krajów wykupili już ponad 300 domów, a wciąż pojawiają się nowi przybysze.

Jednymi z pierwszych „pionierów” była holenderska rodzina Bastiaensenem, która początkowo poszukiwała na Węgrzech tylko domu letniego. Ostatecznie jednak, 5 lat temu nie tylko kupili dom i gospodarstwo w okolicach Csemö, ale też zdecydowali się przeprowadzić z Amsterdamu na Węgry na stałe.

Zobacz też: Francuzi bronią swej laickości. Czy wreszcie postawią tamę ulicznym modłom paraliżującym ich miasta?

W rozmowie z holenderskim portalem Jacqueline i Jeroen Bastiaensen wychwalają premiera Orbana i mówią, że dzięki jego polityce mogą się na Węgrzech czuć bezpiecznie

Za nimi zaczęły ściągać kolejne rodziny, tak że w Csemö powstała imigrancka osada, w której niemal wszyscy mieszkańcy mówią po flamandzku.

Zasadniczy powód wyjazdu z rodzinnego kraju jest zawsze ten sam – obawa przed islamskimi imigrantami w Holandii i Belgii i chęć wychowania dzieci bez strachu przed terrorystycznym zagrożeniem. Chodzi też o inwazję kulturową islamu na kraje Beneluxu.

Tego, iż imigracja z Zachodu na Węgry odbywa się na coraz większa skalę świadczą też dane z agencji nieruchomości. W Holandii i w Belgii pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży domów nad Dunajem.

Zajmujący się handlem nieruchomościami Holender Robert Kemers potwierdza, iż dostaje coraz więcej zapytań, ale także ofert z Węgier. Według niego to już nie są pojedyncze przypadki, ale ruch imigracyjny na coraz większą skale.

Zobacz też: Islamista rozjeżdżał ludzi furgonetką. Sąd usprawiedliwiał go, bo jest rodzinny i pościł 20 dni [WIDEO]

REKLAMA