Władimir Putin apeluje do rosyjskich przedsiębiorców: „Bądźcie gotowi na przestawienie produkcji z cywilnej na wojenną!”

Władymir Putin (Prezydent Rosji). / Dostawca: PAP/EPA.
Władymir Putin (Prezydent Rosji). / Dostawca: PAP/EPA.

Nasza armia i marynarka muszą mieć najlepsze wyposażenie. Lepsze niż ich zagraniczne odpowiedniki – mówił na spotkaniu z rosyjskimi dowódcami w Soczi prezydent federacji Władimir Putin.

W rezultacie ćwiczeń Zapad-2017 ujawnione zostały pewne braki. Trzeba je uważnie zbadać – mówił podczas spotkania z władzami ministerstwa obrony i kierownictwem przedsiębiorstw rosyjskiego przemysłu obronnego.

Putin wezwał też rosyjski przemysł do przeanalizowania swoich możliwości w razie potrzeby przejścia z produkcji cywilnej na wojskową w razie konfliktu zbrojnego.

Zdolność gospodarki do szybkiego zwiększenia zakresu produkcji obronnej i usług w czasie wojny jest jednym z ważniejszych warunków zapewnienia bezpieczeństwa wojskowego państwa – podkreślił Putin. Jak dodał, przygotowane do tego „powinny być wszystkie strategiczne i duże przedsiębiorstwa, niezależnie od form własności”.

Tłumaczył, że przygotowane do takiego wariantu powinny być wszystkie strategiczne i duże przedsiębiorstwa, niezależnie od formy własności.

Zobacz: Paweł Kukiz brutalnie o swoich byłych kolegach. „Weszli do Sejmu i zdradzili obywateli. Dziwnym trafem dziś debatowaliśmy nad śmieciami”

Rosyjska armia przeszła wielkie zmiany od wojny w Gruzją w 2008 roku. Zaczęto wycofywać przestarzałe radzieckie wyposażenie, zmieniła się też struktura dowództwa.

„Według danych SIPRI (Sztokholmski Instytut Badań nad Pokojem Międzynarodowym) Rosja aż 14 proc. całego budżetu kraju przeznacza na armię. Według oficjalnych danych w 2016 roku kraj ten niemal podwoił ilość pieniędzy przeznaczonych na obronność z 37,7 do 70,3 mld dolarów. Rosja wydaje na armię 5,3 proc. PKB” – podaje „Rzeczpospolita”.

Zobacz: Prof. Balcerowicz ostro przejechał się po PiS-ie. „Zmierzają w kierunek socjalizmu. Sprzeciwiam się otumanianiu społeczeństwa”

Źródło: rp.pl

1 KOMENTARZ

  1. Już kilka lat temu były Sekretarz Stanu USA – Kissinger stwierdził: Trzeba być głuchym, żeby nie słyszeć bębnów wojny. Świat rzeczywiście zmierza w tym kierunku i potwierdza to analiza biblijna. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: „I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [to oznacza tu także rozpad UE i NATO]. I wkroczy na południe [to może być związane z odmrożeniem konfliktu pomiędzy Gruzją i jej zbuntowanymi regionami. Rosja byłaby wówczas zmuszona do kolejnej interwencji], ale nie będzie jak wcześniej [2008 – Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony] i zawróci” (Daniela 11:28-30a).

    Poprzednie wojny światowe rozpoczynały się konfliktami między państwami. Tym razem, według słów Jezusa, będzie inaczej. Zacznie się od konfliktu w ramach jednego państwa: „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi”, podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Wówczas Rosja znów ruszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (będzie to już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i niespodziewanie zaatakują. Zostanie wówczas użyty „wielki miecz” – broń jądrowa. To będzie wzajemna rzeź (Objawienie 6:4). Nie będzie to Armagedon, lecz jak stwierdził Jezus: „początek bólów porodowych” (Mateusza 24:7,8).

    W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę „króla południa”. Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję „króla północy”, rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

    Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 11:33; 12:10).

Comments are closed.