„Biali stali się mniejszością w naszym kraju. Po raz pierwszy w historii.” Raport rządu Brazylii

Biali stali się mniejszością w Brazylii. Foto: pixabay
Biali stali się mniejszością w Brazylii. Foto: pixabay

Liczebność tej części ludności Brazylii, która deklaruje się jako Mulaci lub Afrobrazylijczycy, po raz pierwszy przekroczyła liczbę białych.

Według rządowego raportu opartego na danych z ubiegłego roku biali Brazylijczycy stanowią już mniejszość – 44,2 proc. ludności kraju.

Zobacz też: Arabki, Murzyni i Niemcy demolują sklepy! Media szydzą z Polaków, więc pokazujemy jak postępowa i nie tylko, część ludzkości zachowuje się w „Czarny Piątek”

Raport jest oparty na ankietach, których uczestnicy deklarowali się jako „biali”, „Mulaci” lub „Murzyni”.

Tych ostatnich było w ubiegłym roku w Brazylii 8,2 proc.

Rozmieszczenie ludności największego kraju Ameryki Łacińskiej, która w 2016 roku liczyła już 205,5 miliona osób, jest według tych kryteriów bardzo nierównomierne – podkreślają autorzy raportu.

W najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionach na południowym wschodzie kraju biała ludność stanowi 52,2 proc., podczas gdy w tradycyjnie najuboższej części Brazylii określanej jako Nordeste (Północny Wschód) – 19,5 proc. (PAP)

Zobacz też: Tylko ten naród spokojnie i grzecznie poszedł po promocyjne zakupy w Czarny Piątek. Szaleć musiała obsługa żeby zrobić hałas [VIDEO]

2 KOMENTARZE

Comments are closed.