Trudno w to uwierzyć. Kukiz’15 naprawdę to zaproponował! Chcą iść dalej w ograniczaniu wolności od samego PiS-u

Kukiz Porwich zakaz handlu
Paweł Kukiz i Jarosław Porwich. / fot. PAP

Klub Kukiz’15 złożył w Sejmie poprawki do projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, w których postuluje wprowadzenie zakazu handlu we wszystkie niedziele w sklepach wielkopowierzchniowych – poinformował w czwartek lider ruchu Paweł Kukiz.

W nocy ze środy na czwartek w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł Jarosław Porwich (Kukiz’15) podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość „wykastrowało” projekt obywatelski dot. ograniczenia handlu w niedziele pod którym – jak przypomniał – podpisało się pół miliona obywateli.

Chodzi o to, żeby sklepy wielkopowierzchniowe i wielkie galerie nie prowadziły w tym dniu działalności. Te małe drobne osiedlowe sklepy oczywiście będą mogły być otwarte, jeżeli tylko za ladą stanie ich właściciel – mówił poseł Kukiz’15.

PiS zaproponował w środę poprawki, które m.in etapowo ograniczają handel w niedziele. Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu mają być dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia, w 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia, a od 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu w niedziele z pewnymi odstępstwami.

Projekt ustawy trafił do Sejmu jesienią ubiegłego roku jako inicjatywa obywatelska autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ „Solidarność”.

Warto przeczytać: Ten sondaż nie pozostawia złudzeń. Ogromna większość Polaków przeciwna zakazowi handlu w niedziele. PiS strzelił sobie w stopę?

(PAP)

Comments are closed.