Wałęsa po raz kolejny odleciał. Były Prezydent znowu błysnął. „Powinniśmy stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo”

Lech Wałęsa. / fot. Wikipedia/ Olivier Ezratty
Lech Wałęsa. / fot. Wikipedia/ Olivier Ezratty

Były prezydent polski i „legendarny” przywódca Solidarności udzielił wywiadu prokremlowskim mediom agencji ITAR-TASS. Prezydent „błysnął” kolejnym świetnym pomysłem.

Jak twierdzi: „Świat jest źle zorganizowany. ONZ, NATO i Rada Europy – to idee starej epoki”. „Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa” – dodał.

Jak ma w zwyczaju były prezydent Polski zaczął on skromnie od swoich zasług.

„Moja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec. Granice rozbiliśmy. Na horyzoncie globalizacja. To wszystko wymaga innych programów i struktur – stwierdził w wywiadzie Wałęsa. Dodał, że podczas swoich podróży po świecie próbuje namawiać ludzi do dyskusji nad nowym porządkiem świata.”

Czytaj też: Gowin zgłasza szereg zastrzeżeń do najważniejszej ustawy PiS-u. Znów zagłosuje, ale nie będzie się cieszyć?

„Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Musimy rozszerzyć ekonomiczne, obronne i różne inne struktury, stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa”– zasugerował.

Jako, że z Lechem Walęsą rozmawiali rosyjscy dziennikarze, musiało paść pytanie o stosunki Polsko-Rosyjskie.

Niestety nie można ich nazwać dobrymi – ocenił. Niemcy przyczynili nam znacznie więcej zła, a stosunki mamy z nimi znacznie lepsze, niż z Rosją. Dlaczego? Bo Niemcy po wojnie przyznali się do wszystkich swoich świństw. Należy raz na zawsze powiedzieć, co kto komu złego zrobił i postawić kropkę.”

„Póki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi” – dodał.

Według niego sprawą, która utrudnia relacje Polski i Rosji jest katastrofa smoleńska.

„Są tacy ludzie, którzy żyją historią, przeszłością, specagentami. Oni nie umieją wymyślić nic innego. Dlatego nie wolno im dawać powodu. Takie tematy należy usuwać” – podsumował Lech Wałęsa.

Czytaj też: Unia Europejska boleśnie uderzy w Polskę. Szykują rachunek za „łamanie praworządności”. Te kwoty szokują

Źródło: Wolność24/ rmf24/ ITAR-TAS

Comments are closed.