Koniec łysienia! Naukowcy ogłosili sensacyjne odkrycie, które całkowicie cofa skutki wypadania włosów

Bruce Willis i Dwayne
Bruce Willis i Dwayne "The Rock" Johnson. Foto: PAP/DPA

Łysienie typu męskiego jest problemem, który dotyka wielu mężczyzn na całym świecie. Koreańscy naukowcy ogłosili, że udało im się wygrać z łysieniem.

Chociaż wielu panów, takich jak Bruce Willis, Jason Statham czy Dwayne „The Rock” Johnson pokazuje, że można dobrze wyglądać z ogoloną głową, to wciąż jest to wrażliwy temat dla wielu mężczyzn.

Istnieje wiele metod rzekomo cofających łysienie, jednak w rzeczywistości udaje im sie jedynie dłużej powstrzymywać ten proces.

Zobacz też: Tylko ten naród spokojnie i grzecznie poszedł po promocyjne zakupy w Czarny Piątek. Szaleć musiała obsługa żeby zrobić hałas [VIDEO]

Naukowcy z Korei Południowej twierdzą, że ich odkrycie całkowicie cofa łysienie i powoduje ponowny porost włosów.

Nowa substancja biochemiczna, która stymuluje świeży wzrost włosów, została odkryta przez południowokoreańskich naukowców dzięki środkom z Ministerstwa Nauki.

Podczas eksperymentów odkryto białko o nazwie CXXC5, które wiąże się z rozszczepionymi białkami. To łączenie zaburza szlak Wnt, który jest odpowiedzialny za kontrolowanie rozwoju włosów, ich regenerację i gojenie się ran.

Od tego odkrycia zespół rozpoczął opracowywanie nowej substancji biochemicznej, znanej jako PTD-DBM. Ta nowa substancja jest w stanie powstrzymać CXXC5 od wiązania rozczepionych białek.

Zespół naukowców przetestował substancję na myszach. W czasie 28 dni eksperymentu zauważono, że substancja zainicjowała nowy wzrost i regenerację cebulek włosów.

Ponadto, gdy PTD-DBM podawano myszom wraz z kwasem walproinowym (VPA), nowe włosy rosły jeszcze szybciej.

Profesor Kang-Yell Choi, który kierował badaniami w Seulu, powiedział:

„Znaleźliśmy białko, które kontroluje wzrost włosów i opracowaliśmy nową substancję, która powoduje regenerację włosów, kontrolując funkcję białka.”

CZYTAJ DALEJ ->

Comments are closed.