Zaczyna się? Atak samochodem na przechodniów w Niemczech. Nożownik postrzelony przez policję w Holandii [VIDEO]

fot. Twitter

Wszystko wskazuje na to, że islamiści rozpoczęli przygotowania do świąt. 29-letni mężczyzna wjechał w grupę przechodniów przed klubem nocnym Cuxhaven, nadmorskim kurorcie landu Dolna Saksonia w Niemczech. Sześć osób jest rannych, jedna w stanie ciężkim. W Holandii policja unieszkodliwiła nożownika, który groził nożem przechodniom.

Do ataku w Cuxhaven doszło rano. Kierowca białego citroena uderzył autem w ludzi stojących przy klubie na ul. Bahnhofstrasse. Zdaniem policji było to celowe działanie.

Kierujący citroenem po wjechaniu w ludzi z piskiem opon ruszył w kierunku pobliskiego placu i 300 metrów dalej rozbił się o betonową barierę koło miejskiej fontanny, po czym zaczął uciekać – pisze spiegel.de. Zatrzymali go przechodnie, którzy następnie przekazali napastnika policji.

Funkcjonariusze nie ujawniają danych zatrzymanego. Według niektórych mediów jest on Syryjczykiem. Według oficjalnych informacji sprawca ataku był pod wpływem alkoholu.

Z kolei w małej holenderskiej wiosce Urk policjanci unieszkodliwili kilka dni temu nożownika który groził nożem przechodniom, krzycząc „Allahu Akbar”. Nagranie tej akcji na video poniżej.

Jaką agresję wywołują u fanatycznych islamistów chrześcijańskie święta, można zobaczyć na tym szokującym nagraniu poniżej. Pochodzi ono z grudnia ub. roku i przedstawia niszczenie przez imigrantów bożonarodzeniowej choinki w jednym z włoskich kościołów. Czy w tym roku europejskie miasta czeka powtórka?

Czytaj też: „Do zobaczenia w święta!” Tak islamscy fanatycy grożą Europie. Zakrwawiony nóż i Święty Mikołaj jako zakładnik terrorystów [FOTO]