Najnowszy sondaż. PiS bierze wszytko! Tragiczne miejsce Nowoczesnej. Sześć ugrupowań w Sejmie

Jarosław Kaczyński i Sejm. / fot. Twitter/PAP
Jarosław Kaczyński i Sejm. / fot. Twitter/PAP

Najnowszy sondaż przeprowadzony dla portalu DoRzeczy przez Estymator mówi wszystko. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na dniach wybory bezsprzecznie wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość.

Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć obecnie na 42,8 proc. poparcia co daje mu po raz kolejny samodzielne rządy w polskim parlamencie.

Platforma Obywatelska znajduje się na 2 miejscu z 23,6 proc. głosów oddanych przez ankietowanych. Trzecie miejsce należy do ruchu Kukiz’15, który może liczyć na 9,8 proc. poparcia.

Czytaj też: Czy Polacy to szowiniści? Najnowszy SONDAŻ nie pozostawia złudzeń. Oto, co myślimy o pracy kobiet i równouprawnieniu

Swoją reprezentację w Sejmie miałby także: Polskie Stronnictwo Ludowe – 6,4 proc.

Nowoczesna – 6,0 proc. oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej – 5,3 proc.

Progu wyborczego nie przekroczyłaby ani partia Razem z wynikiem 3,4 proc., ani partia Wolność, którą wskazało 1,3 proc. ankietowanych.

Inne ugrupowania mają poparcie na poziomie 1,4 proc.

Przeliczają te procenty na liczbę posłów to Prawo i sprawiedliwość ponownie rządziłaby samodzielnie posiadając 246 posłów.

PO miałaby 130 posłów, Kukiz’15 – 42, PSL – 21, Nowoczesna -11 a SLD – 9 posłów.

Sondaż Estymator dla Do Rzeczy przeprowadzono w dniach 23-24 listopada 2017 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1077 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaką partię będą głosować. Sondaż wykonała pracownia Estymator.

Sondaż przeprowadzony dla portalu DoRzeczy/ ewybory

Przeczytaj też: Przedsiębiorcy postawieni przez polityków pod ścianą. Będą musieli zapłacić dodatkowe kilka miliardów składek!

Wolność24/ DoRzeczy/ ewybory.eu/ Estymator.com.pl

Comments are closed.