Dramatyczna ucieczka polskich rodziców. Uciekają z noworodkiem z niemieckiego szpitala. To już wojna z Niemcami o polskie dzieci

Zdjęcie ilustracyjne. / Dostawca: PAP
REKLAMA

Kolejni polscy rodzice bronią swojego nowonarodzonego dziecka. Niemiecki Jugendamt (urząd ds. młodzieży) zabronił im zabierania dziecka ze szpitala motywując ten krok względami bezpieczeństwa.

Rodzice nie czekali co będzie dalej. Wiadomo, że Jugendamt poluje na polskie dzieci.

REKLAMA

Po prostu pod byle pretekstem zabiera je polskim rodzicom i oddaje do adopcji niemieckim rodzinom gdzie są germanizowane.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Polscy rodzice mogli się spodziewać tego, że następnym krokiem Jugendamtu będzie odebranie im dziecka.

Czytaj też: Co to jest Jugendamt?

Rodzice jednak nie czekali na najgorsze, podjęli szybką decyzję. Zabrali swojego dwudniowego synka ze szpitala w Krefeld (Nadrenia Północna-Westfalia) i zniknęli.

Czytaj też: Szczecin zbulwersowany. Polski sąd każe Polce oddać dziecko Niemcowi

Niemiecka policja poszukuje pary z dzieckiem. 18 letnia kobieta i 24 letni mężczyzna wraz ze swoim dzieckiem najprawdopodobniej są już bezpieczni w Polsce.

W specjalnym komunikacie, niemiecka prokuratura dodała również, że pobyt noworodka poza szpitalem może nieść zagrożenie dla jego stanu zdrowia. Władze miasta Krefeld zaapelowały do rodziców, by ci sami zgłosili się do Jugendamtu.

Rzeczniczka miejscowej policji informująca o postępach poszukiwania dziecka, zdradziła wstępne ustalenia śledczych. Według ich wiedzy, młodzi rodzice wyjechali wraz ze swoją pociechą najprawdopodobniej do Polski.

Poszukiwania trwają, przypuszczamy, że poszukiwane osoby są już w Polsce – mówiła.

To nie pierwsza tego rodzaju akcja zrozpaczonych polskich rodziców.

Źródło: Fakt24/wprost.pl

REKLAMA