Polak bohaterem Wielkiej Brytanii. Media i policja zachwycone jego postawą. „To niesamowicie odważne”

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. maxpixels/Google Maps
REKLAMA

Polak został bohaterem Wielkiej Brytanii. Opisane niżej zdarzenie miało miejsce pod koniec listopada, a teraz zostało zauważone przez lokalne media.

Lancashire Telegraph opisuje naszego rodaka jako „dobrego samarytanina”, który uratował starszą kobietę przed złodziejem, kiedy ta wychodziła z banku.

REKLAMA

68-latka wypłaciła 2,5 tysiąca funtów z kasy Barclays Bank w Blackburn (Wielka Brytania, hrabstwo Lancashire). Według relacji policji siwy mężczyzna wyrwał kobiecie kopertę, do której włożyła pieniądze i zaczął uciekać.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Moment napaści zauważył Polak, którego danych policja nie ujawnia, i ruszył w pościg za złodziejem. Udało mu się odzyskać pieniądze, które oddał starszej kobiecie.

Zobacz również: Wstrząsająca zbrodnia w Częstochowie. Zabił matkę i spał na jej zwłokach przez tydzień

Inspektor John Fryer nazwał mężczyznę „bohaterem dnia”, w pozytywnych słowach wypowiedział się o Polaku także miejscowa radna – Kate Hollern.

Kiedy złodziej zaczął uciekać ruszył za nim w pościg dzielny Polak, który odzyskał pieniądze i oddał je starszej kobiecie – powiedział Fryer.

Tony Duckworth, burmistrz Blackburn, dodawał, że było to niesamowicie odważne działanie ze strony przypadkowego przechodnia.

Jak widać naturalne odruchy – takie jak obrona przed złodziejem i pomoc starszym odeszły już do lamusa i dziś nazywane są „aktami niezwykłej odwagi”. Może jednak wzorem Polaka pójdą inni, którzy nie będą bezradnie stać, kiedy będą atakowani, okradani etc.

Warto przeczytać: Zagraniczni turyści zachwyceni Polską. Co im się u nas podoba? Odpowiedzi nie były politycznie poprawne [VIDEO]

REKLAMA