Wiceminister palnął taką głupotę, że aż ciężko uwierzyć. Riposta Korwin-Mikkego była krótka i bezbłędna

minister głupota korwin
Stanisław Szwed i Janusz Korwin-Mikke. / fot. MRPiPS/PAP
REKLAMA

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed, powiedział, że dzięki programowi 500 plus zmniejszyła się liczba pobierających zasiłki okresowe. Stwierdzenie to jest prawdziwe, jednak robienie z tego sukcesu zasługiwało na ripostę, ale po kolei.

W odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister odpowiedział, że dzięki wprowadzeniu programu 500 plus liczba osób pobierających zasiłki okresowe zmniejszyła się o ponad 300 tysięcy.

REKLAMA

Spadek rok do roku liczby osób objętych świadczeniem w formie zasiłku okresowego to m.in. efekt programu „Rodzina 500 plus” – podkreślił wiceminister.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Według Szweda w 2017 roku dalej widać spadek osób pobierających zasiłki okresowe, jednak pełną skalę „sukcesu” programu 500 plus będzie można ocenić dopiero po otrzymaniu sprawozdań z Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej za 3 kwartał 2017 roku.

Taką pokrętną, jak na socjalistów przystało, logikę, krótko zripostował Janusz Korwin-Mikke. Prezes Wolności napisał na Twitterze: To jak tłumaczenie, że Kowalski skończył z niedzielnym biciem żony; bije ją codziennie.

Zobacz także: Kapitalny filmik Korwin-Mikkego. Jednym prostym pomysłem obalił całą filozofie rządów PiS-u [VIDEO]

REKLAMA