„Kontrolerzy zaatakowali czarnoskórą Amerykankę”. Sprawdzamy, jak było naprawdę [VIDEO]

kontrolerzy amerykanka czarnoskóra rasizm

Na stronie Policji Kujawsko-Pomorskiej ukazało się oświadczenie następującej:

„W dniu 30.11.2017 r. po godz. 9:00 policjanci z Bydgoszczy otrzymali wezwanie na interwencję do autobusu miejskiego linii 56. Tam, jak wynikało ze zgłoszenia, miało dojść do rękoczynów pomiędzy pasażerką, a kontrolerami biletów.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali dwóch kontrolerów biletów, pasażerkę, kierowcę oraz świadków. Po wysłuchaniu relacji tych osób policjanci pouczyli zainteresowanych o możliwym trybie postępowania.

Czytaj też: „To rasizm!” Kontrolerzy wyrzucili z pociągu czarnego imigranta za brak biletu. Ale lewacy wiedzą swoje… [VIDEO]

Tego samego dnia do komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zgłosili się dwaj kontrolerzy biletów, którzy złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa uszkodzenia ciała oraz zniszczenia mienia, które ostatecznie zakwalifikowano jako wykroczenie.

Z uwagi na informacje przekazane policjantom o monitoringu zamontowanym w autobusie miejskim funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenie rejestrujące. Wstępna analiza nagrań, dokonana przez specjalistów z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy, pozwala twierdzić, iż tego dnia urządzenie nie pracowało i nie zarejestrowało przebiegu zdarzenia.

Ponadto w niedzielę rano policjanci ponownie pojechali do pasażerki autobusu, obywatelki USA, która oświadczyła, iż rozważa złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na jej szkodę. W tym momencie takiego zawiadomienia nie chciała składać.

Z uwagi na fakt, iż w internecie pojawiło się nagranie rejestrujące fragment zajścia w autobusie policjanci nagranie to zabezpieczyli na potrzeby wyjaśnienia tej sprawy.”

Czytaj też: Polacy zabrali swoje dziecko ze szpitala. Teraz ściga ich policja i niemiecki urząd od odbierania dzieci

Według świadków sprawa przedstawiała się następująco:

Wsiadłam przy rondzie Grunwaldzkim. Od razu zauważyłam, że dwóch mężczyzn wykręca ręce dziewczynie, a ona próbuje się bronić i wyrwać. Panowie nie przestawali nawet wtedy, gdy ludzie w autobusie prosili, by dać jej spokój. Jedna z pań zaczęła nagrywać to zdarzenie – powiedziała świadek.

Ja zadzwoniłam po policję. W międzyczasie próbowaliśmy uspokoić kontrolerów. Jeden z nich odpuścił, drugi, można powiedzieć, siedział na niej i ją podduszał – relacjonowała druga kobieta świadek.

Według kontgrolerów, jak mówi policja : (Amerykanka) Miała zacząć się szarpać, a jednego z nich uderzyć w krocze i podrapać po twarzy. Do akcji wkroczył także jeden ze świadków całej sytuacji, który groził kontrolerom, jednemu z nich zniszczył kurtkę. Finalnie wszyscy dojechali na przystanek, gdzie czekała już policja.

Warto dodać, że Amerykanka jechała na gapę. Załączony został film z profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ze względu na najlepszą jakość nagrania.

Na samym nagraniu słychać między innymi słowa kontrolerów: „wyjdzie Pani stąd, dobrze?”. Kobieta nie reaguje jednak na te polecenia i zapiera się. Nagranie zaczyna się w trakcie trwania zdarzenia, nie możemy więc na jego podstawie ocenić, co wydarzyło się wcześniej.

Źródło: Policja Kujawsko-Pomorska/ Gazeta.pl/ Gazeta Pomorska/ YouTube/Wolnosc24.pl

5 KOMENTARZE

  1. mnie tez w życiu kilka razy złapano bez biletu, jeżeli zachowujesz sie spokojnie nic ci nie grozi, taka jest prawda ale murzyni są bezczelni i opryskliwi od razu składają zawiadomienie o dyskryminacji,zapominają tylko dodać,że złamali przepisy

  2. Wydaje mi się, że ktoś chce zrobić z igły widły. Rzeczywiście czarni są roszczeniowi i agresywni. Na wszystko reagują krzykiem i agresją. Ja tam nie widzę żeby jej się działa jakaś krzywda, a już na pewno nie było to pobicie.

  3. Nie lubie czarnych, ale tutaj kanar ewidentnie przekroczyl uprawnienia, jestem ciekaw ilu chcialoby byc tak potraktowanym przez kanara za brak biletu

Comments are closed.