Najnowsze badania naukowców szokują. Sprawdzili, jak piją inteligentni mężczyźni i kobiety. Wyniki są niepoprawne politycznie

kobieta alkohol

Kobiety z wyższym wykształceniem wykazują większe tendencje do nadużywania alkoholu. Tak przynajmniej wynika z badań ekspertek z prestiżowej London School of Economics.

W eksperymencie przeprowadzonym przez LSE partycypowało kilka tysięcy osób, a dokładnie rówieśników urodzonych w tym samym tygodniu. W chwili zakończenia eksperymentu mieli 39 lat. Odnotowano ich wykształcenie, a następnie zadawano pytania odnośnie spożywania alkoholu.

Choć mężczyźni nadal piją nieco więcej od kobiet (ponad 11 proc.), to w ich przypadku konsumpcja rozkłada się podobnie, bez względu na posiadane wykształcenie. Natomiast w przypadku kobiet częstotliwość spożycia rośnie wraz z wykształceniem.

Zobacz także: Jego żołądek przerabia jedzenie w alkohol. Poznaj chorobę, która rujnuje życie byłemu żołnierzowi

W ankietach padły pytania odnośnie odczuć jakie towarzyszą im po spożyciu alkoholu, przemyślenia na jego temat, a także sposoby radzenia sobie z kacem. Okazało się, że kobiety znacznie rzadziej radziły sobie z alkoholem i konsekwencjami jego spożycia, co przejawiało się zarówno w myśli, że należy ograniczyć spożycie, jak i w sięgnięciu z rana po butelkę.

Odnotowano, że takie reakcje potęgują się wraz z poziomem wykształcenia. Autorzy projektu przewidują, że w przyszłości problemy z alkoholem może mieć niemal dwukrotnie więcej kobiet z wyższym wykształceniem niż ich rówieśniczki z niższym.

Badaczki z LSE są przekonane, że są w stanie przewidzieć, jaki będzie pod tym konkretnym względem los dziś zaledwie kilkuletnich dziewczynek, które osiągają ponadprzeciętne wyniki w szkole.

Istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą piły codziennie – zapowiadają.

Autorki badań uważają, iż leży to w gestii stylu życia. Lepiej wykształcone kobiety później decydują się na założenie rodziny, prowadzą bardziej aktywne i bogatsze życie towarzyskie. Często też pracują w niezwykle konkurencyjnych kręgach i branżach, w których muszą mierzyć się z mężczyznami.

Czytaj więcej: „Nie pij, bo utyjesz”. Nowy pomysł rządu na walkę z alkoholizmem. Na etykietach ma być podana ilość kalorii. Zobacz ile

Źródło: innpoland.pl