Wiemy kim był morderca policjanta z Wiszni Małej. Strzelał z broni maszynowej

policja antyterrorysta strzelanina
Wisznia Mała. Policja i służby specjalne na miejscu zdarzenia fot. PAP autor: Maciej Kulczycki

Podczas akcji antyterrorystów z Wrocławia w miejscowości Wisznia Mała zginął jeden z policjantów. Został zastrzelony z maszynowej broni. Trzej jego koledzy zostali ranni. Jeden z nich już opuścił szpital.

Antyterroryści wzięli udział w akcji przeciwko złodziejom włamującym się do bankomatu. Policja otrzymała informacje o przestępstwie. Oddział policyjny zbliżył się do drzwi kontenera z bankomatem.

Wtedy otworzyły się nagle drzwi i stamtąd gangster zaczął strzelać. Siła ognia odrzuciła idącego na czele policjanta z balistyczną tarczą, odsłaniając pozostałych, których dosięgły kule. Policjanci odpowiedzieli strzałami, zabijając włamywacza na miejscu.

Podczas strzelaniny zginął również bandyta, który zastrzelił policjanta.

To 42-letni gangster z Wielkopolski wielokrotnie notowany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu i udział w grupie przestępczej.

Czytaj też: Szybka reakcja premier Beaty Szydło po śmierci antyterrorysty. Padła ważna deklaracja

Na dzisiejszej konferencji komendant główny policji Jarosław Szymczyk powiedział: „To bardzo ciężki i trudny czas dla nas wszystkich. Łączymy się w bólu z bliskimi naszego kolegi. Udzielimy każdego możliwego wsparcia, które będzie potrzebne rodzinie”.

Premier Beata Szydło podjęła decyzję o przyznaniu specjalnych rent wdowie i dzieciom.

Czytaj też: Wymiana ognia w Dolnośląskim! „Policjanci ostrzelani z broni maszynowej”. Nie żyją dwie osoby, w tym funkcjonariusz

W sprawie napadu zatrzymano dwie osoby. Jedna z nich czekała opodal miejsca napadu w samochodzie, a druga, współpracowała z bandytami, ale nie była na miejscu zdarzenia.