Donald Trump. Dostawca: PAP/EPA.
Donald Trump. Dostawca: PAP/EPA.

Stany Zjednoczone są zaniepokojone decyzją Polski o ukaraniu prywatnego nadawcy telewizyjnego TVN za domniemane stronnicze relacjonowanie demonstracji pod parlamentem w grudniu ubiegłego roku – oświadczył we wtorek Departament Stanu USA.

„Wydaje się, że decyzja ta podważa wolność mediów w Polsce, bliskiego sojusznika i demokracji. Wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji” – podkreślił w komunikacie amerykański resort dyplomacji.

Zobacz też: KRRiT dała pretekst. Verhofstadt nawołuje do ataku na Polskę: „Kara dla TVN to powód, by przyspieszyć prace w sprawie Polski”

Michalkiewicz. The Movie

Departament przypomniał słowa sekretarza stanu USA Rexa Tillersona, że „społeczeństwa zbudowane (…)na wolnych mediach są bardziej stabilne i bezpieczne.” (PAP)

Zobacz też: To się działo naprawdę! Miejscowy idiota z tutejszym kretynem, czyli poseł i jego wyznawca zgaszeni przez logicznego pytowca [VIDEO]

Zobacz też: Czy oni są normalni?! Żenujące zachowanie demonstrantów wobec policji. „Kultura”, „tolerancja”, „demokracja” w pełnej krasie… [VIDEO]