Akcja krakowskich antyterrorystów. Zatrzymywany porywacz nie żyje

Ćwiczenia antyterrorystów. Zdjęcie ilustracyjne PAP/Marcin Bielecki
Ćwiczenia antyterrorystów. Zdjęcie ilustracyjne PAP/Marcin Bielecki

Policyjni antyterroryści zatrzymali w piątek osoby podejrzane o uprowadzenie dla okupu połączone ze szczególnym udręczeniem. W trakcie akcji jeden z napastników został postrzelony – pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Krakowie w komunikacie, akcja antyterrorystów związana była z postępowaniem prowadzonym przez wydział śledczy tej prokuratury w sprawie uprowadzenia dla okupu połączonego ze szczególnym udręczeniem.

W trakcie śledztwa prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu do prokuratury osób podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa.

Według komunikatu, w piątek funkcjonariusze oddziału antyterrorystycznego realizując polecenie prokuratury dokonali zatrzymania sprawców przestępstwa.

Zobacz też: Są zarzuty za tatuaż oczu przez który fanka Popka traci wzrok. Ale niczego jej to nie nauczyło

W trakcie wykonywania czynności zatrzymania, jeden z podejrzanych zaatakował funkcjonariusza policji, usiłując wyrwać mu broń i oddać strzał w stronę innego funkcjonariusza.

W odpowiedzi policjant postrzelił napastnika. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej podejrzany zmarł.

Prokuratura poinformowała, że aktualnie trwają intensywne czynności procesowe w sprawie. Po ich zakończeniu przekazane zostaną kolejne informacje dotyczące postępowania.

Zobacz też: Złapano wandala, który zdemolował islamski ośrodek w Warszawie