„Opuścimy Unię. Nie będziemy jej prowincją”. Jasna zapowiedź kandydatki na prezydenta i najpiękniejszej europejskiej polityk

Laura Huhtasaari. Źródło:YouTube

Finlandia opuści Unię Europejską – zapowiada kandydatka na prezydent kraju. Jej ugrupowanie – Partia Finów, do czerwca współtworzyło koalicję rządzącą krajem.

Laura Huhtasaari kandydatka eurosceptycznej Partii Finów na prezydent kraju zapowiada, że jeśli wygra wybory, Finlandia opuści Unię Europejską. W wywiadzie dla agencji Reuters powiedziała, iż Finlandia będzie miała ze wspólnota takie relacje jak Szwajcaria.

Laura Huhtasaari, nazywano w swoim kraju skandynawską Marine Le Pen mówi, iż Finlandia zaostrzy prawo imigracyjne.

Umacnianie się w Europie partii antyimigranckich i antyunijnych jest efektem bardzo złej i niesprawiedliwej polityki – mówi kandydatka w wywiadzie dla Reuters – W strefie euro Finlandia pełni rolę naiwniaka i płatnika – powiedziała Laura Huhtasaari .

Nie chcę by Finlandia stała się prowincją Unii Europejskiej. Finowie muszą wreszcie zadbać o interesy Finlandii.

Zobacz też: Unia wytacza ciężkie działa przeciw Polsce. Pierwsze zderzenie Morawieckiego w Brukseli

Jej szanse w styczniowych wyborach prezydenckich oceniane są dość wysoko. Partia Finów w czerwcu opuściła koalicję rządową, którą tworzyła wraz z Partią Centrum.

W poprzednich wyborach parlamentarnych uzyskała blisko 20% głosów i zajęła trzecie miejsce. Jej członkowie zajmowali stanowiska wicepremiera i ministra obrony w gabinecie Juhy Sipili.

Zobacz też: Fatalna wiadomość. Na szczycie Unii Europejskiej podjęto kluczową decyzję. Polska weźmie udział w nowym projekcie