Oszaleli i chcą ograniczać wolność! Już niedługo zakażą e-papierosów?

źródło: youtube

Władze Nebraski chcą ograniczać wolność obywateli i zakazać palenia e-papierosów na zewnątrz i w miejscach publicznych, takich jak restauracje. Jest rozwiązanie wolnościowe, jednak politycy je odrzucają.

Coraz większe grono ekspertów wskazuje jednak, że palenie e-papierosów nie jest szkodliwe dla osób drugich.

Jeśli amerykańskie miasta naprawdę chcą promować zdrowy tryb życia, to e-papierosy nie powinny być ograniczane, tak jak się to robi z tytoniem – mówi Stefan Birr.

Eksperci biją też na alarm, mówiąc, że wprowadzenie takiego zakazu wypchnie ludzi z powrotem do palenia tradycyjnych papierosów, które są znacznie bardziej szkodliwe. W przypadku e-papierosów produkty parowe, które się w nich znajdują, eliminują nawet 95 procent szkód, które może wyrządzić tytoń.

Władze miasta nie powinny przede wszystkim próbować wpływać na wybory dotyczące stylu życia podejmowane przez ludzi.

W warunkach wolnego rynku powstaną zarówno lokale, w których można palić i takie, w których nie można palić. Zapewne w większości wystarczająco dużych restauracji miałoby dwie sale, bo byłoby to najbardziej opłacalne. Ta sama zasada dotyczy innych miejsc publicznych.

Warto przeczytać: Partia Razem wpadła na kolejny pomysł ograniczania wolności. Jest odpowiedź władz: „Nie ma powodu, by dorosłym ludziom tego zabraniać”