
Komisja Europejska przeprowadziła badania dotyczące postrzegania Unii przez Europejczyków. Większość entuzjastycznie popiera wspólnotę, a największymi eurosceptykami okazali się Grecy.
75% mieszkańców naszego kontynentu jest zadowolonych z działania Unii, z czego 19% bardzo – wynika z badań przeprowadzonych przez Komisję Europejską.
Zaledwie 20% Europejczyków nie popiera Wspólnoty.
Najbardziej popierać Unię mają młodzi ludzie – 79%. Starsi, są według Komisji bardziej eurosceptyczni i tylko 70% dobrze postrzega Wspólnotę.
Najmniej entuzjazmu budzi Unia wród Greków. 41% z nich nie popiera UE.
Na drugim miejscu w tym rankingu są Czesi. 58% mieszkańców z nad Wełtawy popiera ją, podczas gdy 39% ma o niej negatywną opinię.
Z badania wynika, że Brytyjczycy , którzy 1,5 roku temu zdecydowali o opuszczeniu Unii znaleźli się dopiero na 3 miejscu wśród tych którzy mają niechętne do niej nastawienie.
Największymi euroentuzjastami są Litwini. Aż 91% z nich ma popierać Unię.
Na kolejnych miejscach znalazły się Dania, Holandia i Luksemburg.

![Nowy „Czarnobyl” tuż przy granicy z Polską! Konfederacja Korony Polskiej alarmuje [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/czechy-hermanice-halda-100x70.jpg)



![Potężne kule ognia i panika w Moskwie. Ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w stolicy Rosji [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/dron-moskwa-rafineria-nczas-100x70.jpg)


