Niczego nie zostawią w spokoju. Unia Europejska planuje „przejąć” Igrzyska Olimpijskie

Unia Europejska planuje by w Igrzyskach Olimpijskich w 2036 roku wzięła udział jej własna reprezentacja.

O planach eurokratów poinformował brytyjski europoseł Bill Etheridge. W rozmowie z Daily Express powiedział, że Bruksela rozpoczęła już rozmowy w tej sprawie z krajowymi komitetami olimpijskimi. W samej Unii propozycja jest dyskutowana za zamkniętymi drzwiami.

Według należącego do UKIP europosła to kolejny „szalony pomył, którego celem jest pozbawienie narodów ich własnej identyfikacji”.

O ironio, Unijna reprezentacja miałaby po raz pierwszy wystąpić w 2036 roku, czyli w setną rocznicę igrzysk, które odbyły się w nazistowskich Niemczech.

Zobacz też: „Hitler był dobry, bo zabijał Żydów”. Skandal niemieckim liceum w wykonaniu muzułmanów

Częścią planu wprowadzenia własnej reprezentacji przewiduje wykorzystanie Igrzysk Olimpijskich już w 2024 roku w Paryżu. Flaga unijna miałaby powiewać na nich obok flag narodowych.

Reprezentanci poszczególnych krajów, a zwłaszcza medaliści, mieliby również być reprezentantami całej Unii Europejskiej.

O planach tych mówił latem tego roku przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. O tym także eurokraci dyskutują z krajowymi komitetami olimpijskimi.

Nad projektem ma już pracować jedna z największych niemieckich firm PR. Ona m.in przygotowywała komunikaty ze statystykami medalowymi pokazującymi Unię Europejską jako zdobywczynię największej liczby medali na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku.

Zobacz też: Wieża Eiffla ubogacona. Teraz za jedyne 300 milionów euro otoczy ją ściana z kuloodpornego szkła

Comments are closed.