„Znajdź Mariusza”. Tysiące Brytyjczyków szukały Polaka, który przed świętami zgubił kopertę z wypłatą. Pomagała sama J.K. Rowling!

Tuż przed świętami pracujący w Wielkiej Brytanii Polak zgubił całą wypłatę w jednym z barów w Londynie. Jego właściciele aby go odnaleźć uruchomili akcję, której skala zaskoczyła wszystkich. W poszukiwaniach pomagała nawet autorka światowego bestseleru „Harry Potter”, J.K Rowling!

1,5 miliona wyświetleń na Facebooku, 3 miliony interakcji na Twitterze i udało się znaleźć właściciela ciężko zarobionych pieniędzy. Jak podaje na swoim koncie na FB bar The Alexandra w dzielnicy Wimbledon w Londynie, jegbo pracownicy znaleźli tuż przed świętami kopertę z pokaźną sumą pieniędzy. Widniało na niej imię Mariusz.

Czytaj też: To jest bohater! Gołymi rękami rozbijał lód aby uratować uwięzioną w rzece kobietę [VIDEO]

Jako, że menadżer pubu był uczciwym człowiekiem postanowił oddać zgubę właścicielowi. Mick Dore zamieścił więc na Facebooku zdjęcie koperty z podpisem „Mariusz, szukamy cię!”. Z pomocą ruszyli internauci.

Wpis w ciągu zaledwie kilkunastu godzin udostępniło ponad 500 osób. Potem ruszyła lawina. Do akcji przyłączyła się sama autorka cyklu powieści o małym czarodzieju Harrym Potterze, J.K. Rowling.

Hashtag #FindMariusz (#ZnajdźMariusza) zdobył niezwykłą popularność w mediach społecznościowych: 1,5 miliona wyświetleń na Facebooku, 3 miliony interakcji na Twitterze mówi samo za siebie. Ale najbardziej zaskakujący był finał akcji.

Właściciela zgubionej koperty z wypłatą znalazł bowiem jego… syn. Chłopiec zobaczył wpisy na Twitterze i poinformował o całej sprawie tatę, który z mediów społecznościowych nie korzysta i nie wiedział nawet, że tysiące ludzi zaangażowały się w jego poszukiwania. Mężczyzna myślał, że bezpowrotnie stracił pieniądze i wrócił do Polski na święta.

-„Myślałem, że więcej ich nie zobaczę. Bałem się, że żona będzie zła, dlatego nic jej nie powiedziałem” – tłumaczył potem.

Po powrocie do Wielkiej Brytanii mężczyzna od razu skierował się do baru. Kiedy opisał właścicielom szczegóły dotyczące zagubionej koperty, nie było wątpliwości, że chodziło o niego.

Jak mówi zapominalski pan Mariusz właścicielom pubu za tak szlachetny gest zostawił bardzo duży napiwek.

Przeczytaj też: Gołota zmasakrował „Masę” w sądzie. Mocny komentarz żony boksera

Wolność24/ Facebook: Alexandra London

Czytaj też: To stare polskie powiedzenie robi karierę w Wielkiej Brytanii. BBC: „Uczmy się od narodu który przeszedł piekło i nadal się trzyma”

Zobacz też: HIT INTERNETU! Polak stworzył największy dźwig z klocków LEGO jaki kiedykolwiek zbudowano. Nie uwierzycie, co potrafi [VIDEO]