Państwo Islamskie: „To my dokonaliśmy zamachu w Petersburgu!” Putin kazał zabijać gnoi na miejscu

Dziesięć osób zostało rannych w środę w wybuchu bomby w supermarkecie w Petersburgu./ fot. PAP/ Twitter
Dziesięć osób zostało rannych w środę w wybuchu bomby w supermarkecie w Petersburgu./ fot. PAP/ Twitter
REKLAMA

Państwo Islamskie (IS) jest odpowiedzialne za środowy zamach w Petersburgu – podała w piątek wieczorem związana z IS agencja informacyjna Amak. Nie przedstawiła jednak żadnych dowodów na poparcie tego twierdzenia.

„”Atak, który miał miejsce w centrum handlowym w Petersburgu, był przeprowadzony przez grupę zależną od IS” – napisała agencja Amak, uważana za tubę propagandową Państwa Islamskiego.

REKLAMA

Zobacz też: Tak przybysze zmieniają Europę. Sylwester w Niemczech: psychologowie, strefy „tylko dla pań”, Czerwony Krzyż i zero alkoholu

W wyniku eksplozji ładunku wybuchowego w supermarkecie rannych zostało 13 osób. Domowej roboty bomba była ukryta w części sklepu, w której przechowywane są torby lub zakupy klientów.

Zobacz też: W UE się wściekną! Ostra reakcja Putina po zamachu. „Zabijać na miejscu” [VIDEO]

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że wybuch, do którego doszło w supermarkecie w Petersburgu, był atakiem terrorystycznym.

Putin polecił służbom bezpieczeństwa, aby te podczas zatrzymywania terrorystów postępowały zgodnie z prawem, ale jeśli życie funkcjonariuszy jest zagrożone, terroryści powinni być zabijani na miejscu. (PAP)

Zobacz też: Potwierdzona informacja – z Wisłoka wyłowiono Daewoo Tico z pięcioma ciałami. To poszukiwane nastolatki z Tryńczy i ich dwóch towarzyszy

REKLAMA