Pożar
Pożar - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Wikipedia
REKLAMA

W noc sylwestrową straż pożarna w całym kraju interweniowała 1381 razy, o 484 razy mniej niż w ubiegłym roku; 639 z tych interwencji było spowodowanych pożarami, zginęły w nich dwie osoby, a 16 zostało rannych – poinformował PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Jak mówił Frątczak, jedna osoba zginęła w Nowym Mieście nad Pilicą w województwie mazowieckim. Pożar wybuchł przed północą w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym. Kolejna osoba zginęła w wyniku poniedziałkowego pożaru budynku jednorodzinnego w miejscowości Wymysłów (woj. świętokrzyskie).

REKLAMA

„Generalnie patrząc na statystykę, można powiedzieć, że wyjątkowo spokojny Sylwester i początek Nowego Roku, mniej ofiar, mniej osób poszkodowanych, mniej pożarów” – ocenił rzecznik PSP.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

„Nie było praktycznie poważnych pożarów, które były spowodowane środkami pirotechnicznymi” – podkreślił, dodając, że z 639 odnotowanych pożarów wiele było pożarami niewielkimi, przykładowo śmietników czy koszy na śmieci.

Z powód innych niż pożary w noc sylwestrową zginęło 11 osób, a 131 zostało rannych. Większość z pozostałych 601 interwencji związanych było z wypadkami komunikacyjnymi.

141 razy alarmy okazały się fałszywe.(PAP)

REKLAMA