Tak wyglądał sylwester w Europie. Betonowe zapory, tysiące żołnierzy na ulicach i ataki seksualne. W Polsce też było „niebezpiecznie”

Policja Sylwester Niemcy Anglia
Policja w Niemczech i Anglii. / fot. Wikipedia/YouTube
REKLAMA

Tak wyglądał tegoroczny sylwester w Europie: w Niemczech powstały specjalne strefy bezpieczeństwa, we Francji na ulicach największych miast pojawiło się po kilka tysięcy żołnierzy, w Wielkiej Brytanii ustawiono betonowe zapory, a w Polsce IMGW wydał ostrzeżenia przed oblodzeniami na drogach.

Czas na podsumowanie Sylwestra 2017 w Europie. W większości miejsc było bezpiecznie, jednak dla zapewnienia spokoju w Paryżu i Londynie użyto znacznych sił.

REKLAMA

Zobacz także: Strzelacie dziś? To zobaczcie to. „Kim Koreańczyk” – matka wszystkich petard. Największa urwirączka, jaką kiedykolwiek zbudowano

Służby poinformowały o ponad 100 tysiącach bawiących się na imprezie Sylwestrowej w Londynie, którą zwieńczył 12-minutowy pokaz fajerwerków. Bezpieczeństwo sylwestrowiczów miały zapewniać betonowe zapory, a także tysiące uzbrojonych policjantów. Dzięki temu skończyło się na drobnych incydentach, przy których musieli interweniować funkcjonariusze.

Bezpieczeństwa nie udało się zapewnić w Niemczech. Tamtejsza policja przyznaje, że mimo utworzenia tzw. stref bezpieczeństwa doszło do napaści na tle seksualnym. Ataki tego typu odnotowano w Berlinie, a także w Kolonii, według informacji służb większość sprawców udało się zatrzymać. Oficjalnie nikt nie podaje narodowości i tożsamości sprawców.

Niebezpiecznie było także w Polsce, a wie o tym każdy, kto wczoraj jeździł samochodem. W wielu miejscach na drogach występowało oblodzenie. W związku z tym w nocy z niedzieli na poniedziałek zdarzyło się na polskich drogach 13 wypadków, w których cztery osoby zginęły, a 12 odniosło rany.

Czytaj więcej: Sylwester w Polsce: 13 osób nie żyje, 147 rannych, 1381 interwencji strażaków. Statystycznie to był „wyjątkowo spokojny Sylwester”

REKLAMA