Abu Omer. / foto: YT

Abu Omer albo „Biała broda” był katem pracującym dla islamistów. Kamienował i obcinał głowy ludziom w Mosulu. Po wyzwoleniu miasta przez iracką armię zapadł się pod ziemię.

Na jego trop wpadli mieszkańcy, którzy wydali go siłom porządkowym. Mężczyzna to najprawdopodobniej postać z wielu fotografii przedstawiających publiczne egzekucje, które miały miejsce w Mosulu za rządów tzw. państwa islamskiego.

Pracujący dla islamistów Abu Omer był uważany za jednego z najbardziej niebezpiecznych i okrutnych współpracowników ISIS w Mosulu. Brał udział w wielu publicznych egzekucjach. Do jego zadań należało m.in. ścinanie osób posądzanych o homoseksualizm. W sieci krążą również zdjęcia, na których Omer przygląda się kamieniom przygotowanym do wykonania egzekucji.

Michalkiewicz. The Movie

Omer został wydany irackiej policji przez mieszkańców miasta. Uważa się, że mężczyzna przewodził kilkudziesięciu egzekucjom. W Mosulu, który do niedawna znajdował się w rekach islamistów, dokonywano licznych zbrodni na cywilach. Bojownicy tzw. państwa islamskiego wprowadzili niezwykle restrykcyjne i okrutne prawo.

ZOBACZ: Macierewicz wprowadza rewolucyjne zmiany w Wojsku Polskim. Służyć w nim będą mogli transseksualiści

W mieście wciąż dochodziło do kolejnych egzekucji. Islamiści handlowali również ludźmi. Codziennością stały się kary cielesne, które często wykonywano publicznie. Relację z zajętego przez bojowników miasta prowadził nauczyciel historii, który publikował swoje obserwacje na koncie Mosul Eye. Krwawe rządy zakończyły się wraz z odbiciem miasta przez siły rządowe.

SPRAWDŹ: Żydzi wyrzucają Murzynów. „Czas pozbyć się niechcianych gości”

Doniesienie o schwytaniu „Białej brody” została podana przez brytyjskie media za informacjami opublikowanymi przez AhlulBayt News Agency. Nie zostało jednak potwierdzone, czy mężczyzna, którego policjanci ujęli 1 stycznie to w rzeczywistości Abu Omer. Wygląd zgadza się z nagraniami i zdjęciami, które trafiły do sieci we wcześniejszym okresie. Brak oficjalnego komunikatu irackiej policji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pięcioletni niepełnosprawny chłopiec zawstydził turystów. W ten sposób dotarł nad Morskie Oko [FOTO]

https://www.youtube.com/watch?v=Npw4YQ1YPCo

Źródło: dailymail.co.uk