Tanie państwo według PiS: gigantyczne pieniądze na premie dla urzędników. Pójdą na to miliardy złotych!

Mateusz Morawiecki. Foto: PAP
Mateusz Morawiecki. Foto: PAP

Niemal 6,5 mld złotych. Tyle pieniędzy z budżetu państwa i samorządów zostanie przeznaczone na trzynaste, dodatkowe pensje dla urzędników. Władze obiecywały, że dodatkowa wypłata zostanie zniesiona i nie będzie obciążała budżetu. Stało się jednak inaczej.

Jak co roku, urzędnicy państwowi i samorządowi otrzymają trzynastą pensję. Pomysł, który zakładał ograniczenie grupy osób, które otrzymywałby dodatkową wypłatę, upadł. Teraz trzeba wyekspediować prawie 6,5 mld złotych.

Obliczono, że likwidacja trzynastki tylko w administracji rządowej pozwoliłaby rocznie zaoszczędzić ok. 5 ml złotych. Kancelaria premiera pracowała nad tzw. kodeksem urzędniczym, który zakładał m.in. likwidację przywileju dla części urzędników.

ZOBACZ: Ostro! Prof. Zybertowicz krytykuje Andrzeja Dudę. „To poszło za daleko”

Zaoszczędzone pieniądze miały być przeznaczone na premie dla najbardziej pracowitych pracowników administracji.

Jak ustalili reporterzy Faktu, na wypłaty dla urzędników z budżetu państwa trafi 2,4 mld zł. Samorządy muszą dołożyć kolejne 4 mld zł.

PRZECZYTAJ: Ruszyła na seksualne tournee po kraju. Seks oralny obiecała milionom włochów. Musi przerwać trasę przez pogryzienie

Pierwsze trzynastki trafią do urzędników już w styczniu. Ostatnie w marcu.

Warto przypomnieć, że w swoim exposé Mateusz Morawiecki mówił o odchudzeniu administracji. Miało to nie tylko przynieść oszczędności dla budżetu państwa, ale również uprościć i usprawnić działania urzędów.

SPRAWDŹ:To nie Lidl, ani nie Biedronka. Do Polski weszła nowa sieć supermarketów. Tu ceny będą najniższe

Wygląda jednak na to, że PiS, podobnie jak poprzednicy, w dalszym ciągu zamierza utrzymywać armię urzędników, za których płaca zwykli obywatele.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:im trafił rakietą we własne miasto. „200 kilometrów na północ od stolicy”. Nie wiadomo, ilu ludzi zginęło [VIDEO]

Źródło: money.pl/nczas.com

1 KOMENTARZ

  1. No to jak sama 13 pensja kosztuje 6,5mld to ile cały rok utrzymywania tej bandy, można by zlikwidować dochodowe i wiele więcej, a w sumie to PIS więc mogliby dac te 1000+ na każde dziecko…

Comments are closed.