Kamil Stoch wygrał Czwarty Turniej Czterech Skoczni. Historyczne wydarzenie w Bischofshofen! Dwa razy polski hymn i gratulacje z całego świata

fot. PAP

Kamil Stoch wygrał ostatni konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischoshofen. Jest drugim po Svenie Hannawaldzie zawodnikiem w historii, który triumfował na wszystkich czterech obiektach turnieju.

Po rewelacyjnym konkursie Stoch jest też liderem Pucharu Świata z przewagą 70 punktów nad kolejnym zawodnikiem.

Stoch prowadził po pierwszej serii, ale w drugiej rywale wysoko zawiesili mu poprzeczkę. Aby wygrać musiał skoczyć 137 metrów i dokładnie tyle osiągnął. W sobotnim konkursie wyprzedził o 3,2 pkt Norwega Andersa Fannemela oraz o 5,1 Niemca Andreasa Wellingera.

Dziewiąte miejsce zajął drugi na półmetku Dawid Kubacki.

W klasyfikacji całego turnieju Stoch zdecydowanie wyprzedził Wellingera i Fannemela. Kubacki uplasował się na szóstej pozycji.

Skoczek z Zębu po raz drugi triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Był najlepszy w ubiegłorocznej edycji, ale tylko z jednym wygranym konkursem – w Bischofshofen.(PAP)

Poniżej zwycięski skok Kamila i radość polskich kibiców:

Kibice polskiej drużyny mieli okazję dwa razy wysłuchać polskiego hymnu dla Kamila: raz za zwycięstwo w Bishofschofen, drugi za zwycięstwo w całym turnieju:

Gratulacje dla Kamila płyną z Polski z całego świata:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.