Kim jest najbogatszy emeryt w kraju? „Dostaje z ZUS co miesiąc tyle, ile zarabia prezes dużej spółki”. Jak to zrobił?

fot. archiwum nczas.com
REKLAMA

Ta kwota wprawia w osłupienie. Emerytura jednego z mieszkańców województwa lubelskiego stanowi krajowy rekord oraz obiekt zazdrości wielu pracujących.

Ludzie, którzy przeszli na emeryturę, zmagają się zwykle z trudami życia codziennego wynikającymi z na niezwykle niskich świadczeń, które otrzymują. W większości przypadków nie są to wypłaty, które pozwalają na egzystencję jakiej by sobie życzyli na tym etapie swojego życia. Zdarzają się jednak wyjątki…

REKLAMA

Jeden z mieszkańców województwa lubelskiego otrzymuje miesięcznie od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych niemal 20 900 złotych! Mężczyzna przepracował ponad 60 lat otrzymując wysokie zarobki i wystąpił do ZUS o świadczenie ukończywszy dopiero 80 lat. Jak informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim, jest to obecnie najwyższa emerytura w Polsce.

Oprócz rekordowo wysokich emerytur, ZUS wypłaca też te rekordowo niskie. Kontrast stanowi emerytka, która była ubezpieczona w ZUS przez zaledwie trzy lata z bardzo niskimi składkami. Otrzymuje 2 złote 12 groszy, jednak jednocześnie pobiera drugą emeryturę z KRUS, ponieważ większość życia przepracowała w rolnictwie – dodaje Korba.

Obecnie ZUS wypłaca już świadczenia emerytom, którzy zrezygnowali z pracy w obniżonym wieku emerytalnym. To 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Po emeryturę na nowych zasadach do Zakładu zgłosiło się ponad 19 tysięcy mieszkańców województwa. Statystycznie ich świadczenia wynoszą średnio ok. 1566 zł dla kobiet i 2446 zł dla mężczyzn.

Czytaj też: Ruszyła na polityczno-seksualne tournee po kraju. Seks oralny obiecała milionom Włochów. Musi przerwać trasę przez pogryzienie

REKLAMA