„Chrystus był Ukraińcem. Na krzyżu mówił gwarą łemkowską”. Kolejna porcja rewelacji Rostysława Nowożeńca

REKLAMA

Jesteśmy w przededniu Bożego Narodzenia. W przededniu Narodzenia Jezusa Chrystusa – Ukraińca. Podkreślamy, że Jezus Chrystus był Ukraińcem – stwierdził Rostysław Nowożeniec. Ukraiński polityk, pisarza i działacz społeczny. Jest autorem pomysłów, które stawiają go nawet wyżej od rodzimych wyznawców Wielkiej Lechii.

Nowożeniec w swoim świątecznym filmiku po raz kolejny dał upust swoim historycznym fantazjom. Raczył przypomnieć internautom, że Jezus Chrystus był Ukraińcem. Istnieją na to niezbite dowody.

REKLAMA

Ukrainiec przypomniał, że to własnie ludy, które wyszły z terytorium dzisiejszej Ukrainy, założyły Galileę. Nazwa ma pochodzić od słowa Galicja (Halicja).

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

ZOBACZ: Jutro rekonstrukcja. Marszałek Senatu ujawnia ilu ministrów idzie do wymiany

Maryja miała, zdaniem Nowożeńca, niebieskie oczy. Chrystus znacznie przewyższał innych mieszkańców Palestyny wzrostem. Jego nos, w odróżnieniu od autochtonów nie był garbaty. Na dodatek był blondynem. Wyszczególnione przez Ukraińca cechy antropologiczne mają niezbicie dowodzić, że samozwańczy badacz ma rację.

Rewelacji jest jeszcze więcej. Jezus miał się bowiem posługiwać językiem zbliżonym do dzisiejszego ukraińskiego. Zdaniem Nowożeńca mówił gwarą łemkowską. Z całą pewnością był więc pradawnym Ukraińcem.

Fantasta w swoim filmie dodał również, że jego rodacy powinni być dumni z tego, kim są, a osiągnięć naród ukraiński ma na koncie bez liku: pierwsze państwo, pierwsza cywilizacja, koło, rolnictwo i pług. Sława Ukrainie–kończył swój wywód.

PRZECZYTAJ: Znamy decyzję Witolda Bańki ws. Jana Ziobry. Minister ufa Stefanowi Horngacherowi

Rostysław Nowożeniec to nie byle kto. Aktualnie zajmuje stanowisko wiceszefa Ukraińskiej Partii Republikańskiej. W swojej karierze politycznej był również deputowanym z okręgu lwowskiego. Startował wtedy z list Bloku Julii Tymoszenko.

Jest także autorem przewodnika pt. „Ukraińskie miejsca w Polsce”. Według tego treściwego dzieła Kraków to nic innego, jak staroukraińskie miasto. Plemię Polan, które dało początek naszej państwowości było zdaniem autora pochodzenia ukraińskiego.

SPRAWDŹ TAKŻE: Nastoletni Japończyk błąkał się po polskiej wsi. „Nie wiedział, gdzie jest”. Uratowali go policjanci

Źródło: kresy.pl

REKLAMA