Unia chce żeby Europejczycy jedli więcej robaków. „Nowa żywność” także w polskich sklepach [VIDEO]

Od 1 stycznia 2018 r. weszło w życie nowe rozporządzenie UE. Dokument umożliwia sprzedaż owadów w sklepach z żywnością. Wystarczy jedynie uzyskać odpowiednie pozwolenie. Unia uregulowała w ten sposób kolejny segment rynku. Część ekspertów uważa, że moda na jedzenie owadów jest nie tylko zdrowa, ale ma również pomóc w walce z otyłością, zanieczyszczeniami oraz głodem.

Nowe przepisy pozwalają na sprzedaż owadów jako żywności. Sprzedawcy muszą jednak uzyskać odpowiednie zaświadczenie. Do tej pory status owadów był prawnie niejasny, a eksperci sprzeczali się, czy można je traktować jako jedzenie, czy też nie.

Warto dodać, że pozwolenia nie będą musiały uzyskać osoby, które zajmują się handlem owadami dotychczas spożywanymi na terenie UE. Jednakże, taki sprzedawca będzie musiał udowodnić ten fakt przed urzędnikiem.

ZOBACZ: 06.01 Świnka kazał mówić po polsku

O ile w Polsce spożywanie owadów wciąż wydaje się dziwactwem, to na zachodzie Europy taka forma pożywienia jest coraz bardziej popularna. Owady jedzą Francuzi, Holendrzy i Brytyjczycy.

Wartość rynku wciąż rośnie. Pojawiają się firmy produkujące z owadów batoniki, burgery oraz czekolady. W Polsce powstała m.in. firma Ronzo, która reklamuje się hasłami o alternatywnych źródłach zwierzęcego białka.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec żartów. Czy Żydzi i Amerykanie zmuszą Polskę do uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej?

W UE i ONZ pojawiają się głosy, że białko pochodzące z owadów to przyszłość. Z niejasnych do końca przyczyn ma pomóc w walce z otyłością i zanieczyszczeniem. Mało tego, entuzjaści głoszą, że ich spożywanie będzie skuteczne w walce z głodem.

SPRAWDŹ: UWAGA! Duża chmura saharyjskiego pyłu nad Europą. Niebawem dotrze nad Polskę

Wydaje się jednak, że nowe regulacje nie spowodują wielkiej entuzjastycznej reakcji w Polsce. Poniżej film informacyjny firmy Ronzo.

PRZECZYTAJ: Ta książka miała pogrzebać Trumpa. Ale może być wręcz przeciwnie. Zobacz jak jej autor tłumaczy sukcesy ekonomiczne prezydenta USA

Źródło:bezprawnik.pl

Comments are closed.