Kolejny sukces Donalda Trumpa! Tym razem pokonał giganta światowych mediów społecznościowych

Donald Trump. / fot. Twitter/ Facebook

Kolejny sukces Donalda Trumpa. Tym razem pokonał giganta światowych mediów społecznościowych Twittera. To co robi prezydent USA Donald Trump może być martwiące, jest jednak przywódcą politycznym i dlatego jego konto nie może podlegać moderacji – poinformowali przedstawiciele Twittera.

Francuski serwis internetowy Numerama postanowił skierować do Twittera zapytanie o to, dlaczego konto prezydenta Trumpa, nie podlega tym samym zasadom moderacji, które obejmują wszystkich innych użytkowników serwisu.

Prezydent USA, znany ze swoich kontrowersyjnych wpisów na Twitterze, oskarżany jest przez dziennikarzy CNN o „wzywanie do przemocy”. W swojej twitterowej karierze Trump obrażał m.in. amerykańską dziennikarkę ze względu na jej wygląd, a także formułował przekazy antymuzułmańskie i dyskryminujące wobec grup mniejszościowych – wylicza serwis.

Numerama ocenia, że w świetle tych wydarzeń Twitter nigdy nie poświęcał kontu prezydenta Stanów Zjednoczonych tej samej uwagi, jaką obdarzyłby innych, przeciętnych użytkowników serwisu.

Czytaj też: Chińczycy i ich nowe technologie w Polsce. Okradali klientów banków. Bądźcie czujni! [VIDEO]

Dziennikarze Numeramy dotarli do decyzji podjętej przez Twittera w grudniu 2017 roku. Postanowiono wówczas, że trzeba stworzyć wyjątki w stosowaniu zasad określanych przez regulamin użytkowania serwisu, które będą obejmowały „światowych przywódców” i „instytucje rządowe”.

W notatce, którą Twitter upublicznił w ubiegłym tygodniu, można przeczytać:

„Zablokowanie konta światowego przywódcy bądź usunięcie kontrowersyjnych wpisów z jego konta mogłoby doprowadzić do ukrycia istotnych informacji, które powinny stać się przedmiotem debaty publicznej.

Twitter dodaje, że „nie uciszyłoby to samego lidera, a jedynie spowodowało oddalenie niezbędnej dyskusji nad jego wypowiedziami i decyzjami”.

Jednocześnie, Twitter poinformował, że utrzymywanie w serwisie konta prezydenta Trumpa nie jest motywowane w żaden sposób względami ekonomicznymi.

„Żadne konta w serwisie nie mają wpływu na jego rentowność, niezależnie od tego, czyją są własnością. Naszym celem jest pozostanie apolitycznym serwisem pomagającym społeczeństwu w dostępie do informacji” – stwierdziła firma.

Czytaj też:Najbardziej zaskakująca nominacja. Sylwetka nowego Ministra Spraw Zagranicznych prof. Jacka Czaputowicza

Źródło: Wolność24/ Twitter/ PAP/ Fox News