„Korwin-Mikke rezygnuje z polityki, a partię Wolność przejmuje Kukiz’15”. Jest odpowiedź polityka

Janusz Korwin-Mikke. / fot. Flickr: Piotr Drabik
Janusz Korwin-Mikke. / fot. Flickr: Piotr Drabik
REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke odchodzi z polityki, a zaplecze polityczne partii Wolność ma przejąć Kukiz’15 – taką informację podał p. Radosław Gruca z „Faktu”. W ciągu miesiąca europoseł ma ogłosić swoją rezygnację z mandatu w Parlamencie Europejskim.

Janusz Korwin-Mikke jest w polityce od lat 90., startował w pięciu wyborach prezydenckich osiągając maksymalnie trzecie miejsce. W 2015 roku był czwarty, uzyskując ponad 500 tys. głosów.

REKLAMA

Rok wcześniej partia Korwin-Mikkego dostała się do Parlamentu Europejskiego. Później minimalna fluktuacja sprawiła, że partia KORWiN nie weszła do Sejmu, zabrakło jej dokładnie 0,24 punktu procentowego.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Zobacz także: Korwin-Mikke. Prognoza na rok 2018. Wolnościowcy mają problem!

Sam polityk jednak nie potwierdza wszystkich z tych rewelacji. W wywiadzie z „Gazetą Wyborczą” mówił, że rozważa rezygnację ze stanowiska europosła, ale jest to związane ze zbliżającymi się wyborami w Polsce.

Nie potwierdzone są też informacje o przejęciu partii przez Kukiz’15. W kontekście ugrupowania Pawła Kukiza toczą się obecnie rozmowy dotyczące ewentualnej koalicji w wyborach samorządowych.

Korwin-Mikke chce teraz przekazać partię Wolność w ręce Pawła Kukiza. To może być liderowi Kukiz’15 na rękę, bo dzięki temu zyska działaczy i będzie mógł przekształcić swój ruch w partię i dostać pieniądze z budżetu – spekuluje p. Gruca.

AKTUALIZACJA: [TYLKO U NAS] Nie odchodzę z polityki. To totalna bzdura – dementuje dla nczas.com i wolność24.pl Janusz Korwin-Mikke

REKLAMA