Ostry ATAK ZIMY! IMGW ostrzega przed wichurami i śnieżycami. Zobacz, gdzie będzie najgorzej [MAPA]

Atak zimy Pogoda
Ostry atak zimy - zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP

Już dziś, 16 stycznia, po południu zacznie sypać śnieg w niemal całej Polsce. Podobna sytuacja utrzyma się też jutro. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia dla czterech województw.

Mieszkańcy niemal całej Polski w końcu doczekają się zimy z prawdziwego zdarzenia. Po ciepłym początku miesiąca będzie intensywnie padał śnieg, a temperatura spadnie poniżej zera.

Opady śniegu, niska temperatura i wichury utrzymają się do weekendu. Według prognoz w aż 15 województwach śnieg ma zacząć padać już dziś wieczorem, wyjątkiem będzie zachodniopomorskie.

Przymrozki i silny wiatr to efekt frontu nadciągającego z zachodu. Ostrzeżenia IMGW dotyczą czterech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

W tych województwach prognozowane są zamiecie śnieżne i wiatr dochodzący w porywach do 70 km/h. Dodatkowe ostrzeżenia dotyczą wschodniej linii brzegowej i Beskidu Niskiego.

W całym kraju utrzymywać się będą minusowe temperatury, oprócz zachodnio-północnej części Polski, gdzie termometry pokażą minimalnie powyżej 0.

Zobacz także: Verhofstadt znowu atakuje. Chodzi o krytykę europosłanki Róży Marii Barbary Gräfinii von Thun und Hohenstein z domu Woźniakowskiej

ostrzeżenia IMGW pogoda
Ostrzeżenia meteorologiczne. / fot. Prt Sc pogodynka.pl

Źródło: se.pl/IMGW