Pawłowicz ostro do kardynała Nycza w sprawie imigrantów. „Chrystus nie nauczał islamu, nie był muzułmaninem, uchodźcą czy migrantem”

Krystyna Pawłowicz i kardynał Kazimierz Nycz. Foto: PAP/Jacek Turczyk/Marcin Obara
Krystyna Pawłowicz i kardynał Kazimierz Nycz. Foto: PAP/Jacek Turczyk/Marcin Obara

Posłanka Pawłowicz w ostrym wpisie odniosła się do wczorajszych słów kardynała Nycza. W poniedziałek w Kościele obchodzono 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji metropolita warszawski stwierdził, że: (…) spotkanie z uchodźcą jest dla każdego chrześcijanina okazją do spotkania z Chrystusem. Takie stanowisko wzburzyło posłankę PiS.

Proszę nie stosować wobec Polaków uporczywej moralnej przemocy przy użyciu takiej interpretacji zasad naszej wiary, byśmy wbrew jasnemu nakazowi obrony Krzyża, wbrew naszej instynktownej niezgodzie i uzasadnionemu strachowi o nasze życie i bezpieczeństwo – sprowadzali do chrześcijańskiego kraju broniącego się właśnie przed lewacką agresją kulturową – migrantów i uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu – napisała na swoim Facebooku Pawłowicz.

ZOBACZ: Bardzo pozytywne efekty legalizacji marihuany w USA. Zakazy to zawsze pożywka dla złodziei i bandytów

Profesor kontynuowała: Zrównanie Chrystusa z obecnym uchodźcą islamskim, migrantem terroryzującym goszczące go miejsce jest – myślę – nadużyciem wobec naszej wiary i wobec nas..

W dalszej części wpisu posłanka posądziła kardynała o agitowanie i zawstydzanie Polaków podejrzanymi moralnie nakazami. Przypomniała, że nasz naród pomaga ofiarom konfliktów na Bliskim Wschodzie. Dzieje się to jednak na miejscu, bez potrzeby przyjmowania uchodźców do Polski, gdzie wcale nie chcą mieszkać.

SPRAWDŹ: Niemieccy i Angielscy kibice najczęściej chodzą na mecze. Polskie trybuny nie są tak pełne

Warto przypomnieć, że w czasie wczorajszej konferencji prasowej Nycz przypomniał stanowisko papieża Franciszka, który nawołuje do przyjmowania imigrantów. Kardynał przywołał słowa z Księgi Wyjścia: Nie uciskajcie cudzoziemców, boście sami kiedyś byli cudzoziemcami . Następnie zaczął mówić o historii narodu polskiego, którego przedstawiciele wielokrotnie zmuszeni byli do emigracji.

Byliśmy ludźmi, którzy migrowali za pracą, za łatwiejszym, lepszym życiem, bo wiemy, jakie były czasy – zwłaszcza podczas wojen – i jakie były czasy w okresie powojennym, a więc te słowa Księgi Wyjścia także i do nas, tu i teraz, się bardzo odnoszą – mówił Nycz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Andrzej Duda też był fanem Dolores O’Riordan. Pożegnał ją na Twitterze

Pełny wpis Krystyny Pawałowicz znajduję się niżej.

Źórdło: FB/tvn24

Comments are closed.