Kukiz’15 pójdzie na współpracę z Wolnością? Wilk: Sprawa jest bardzo prosta

Kukiz'15 Wolność Wilk
Jacek Wilk. / fot. YouTube

Poseł Jacek Wilk był dziś gościem telewizji „wPolsce”. Tam był pytany między innymi o perspektywę współpracy partii Wolność i ruchu Kukiz’15.

Poseł Wolności i Kukiz’15 wypowiedział się na temat współpracy obu tych organizacji w kontekście najbliższych wyborów samorządowych.

Sprawa jest bardzo prosta. Takie organizacje jak Kukiz’15, które są jeszcze nieokrzepłe, nie mają większych kadr, muszą wejść w koalicję, żeby ten wynik nie był zły. To jest dla mnie oczywiste – powiedział Wilk.

Zobacz także: Kowalski i Chojecki po artykule nczas.com ostro atakują Jacka Wilka! „Jest skończonym durniem”

Ja liczę na powstanie koalicji Kukiz-Korwin, dlatego, że ich elektoraty mają wiele punktów wspólnych. Bardzo często wyborem „B” ich wyborców, jest ta druga formacja. Gdyby wyborcy Kukiza nie mogli na niego głosować, głosowaliby na Wolność i na odwrót – podkreślał poseł Wolności.

Partia Wolność dysponuje w miarę równomiernymi strukturami, więc to się dobrze dopełnia. To jest wspólny front reformatorski – tłumaczył Wilk. Zdaniem posła wybory samorządowe powinny być testem takiej współpracy przed wyborami parlamentarnymi.

A Wy co uważacie o powstaniu takiej koalicji? Swoją opinią możecie podzielić się tu: Czy Wolność i Kukiz’15 powinny współpracować? Wyraź swoją opinię już teraz! [ANKIETA]

Comments are closed.